Advertisement

Archive for Wednesday, August 18, 2010

2010 Douglas County Fair results

August 18, 2010

Advertisement

The following are the results from the 2010 Douglas County Fair.

4-H Bucket Calf - Level Classes - Level III (11-12 yr olds)

Blue Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

4-H Bucket Calf - Level Classes - Level II (9-10 yr olds)

Blue Ribbon — Delanie Stone, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Rs Champion - Alexis Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Brandon Newell, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H Bucket Calf - Level Classes - Level I (7-8 yr olds)

Blue Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Blue Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Blue Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Blue Ribbon — Brett Neis, Eudora

Blue Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Lane C Anderson, Palmyra

Blue Ribbon — Tate L Anderson, Palmyra

Blue Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Alexis Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Gavin Lang, Palmyra

Blue Ribbon — Nathaniel Wren, Palmyra

Blue Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Champion - Bailey Leming, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Ashley Newell, Vinland Valley

Blue Ribbon — Claire M Norris, Vinland Valley

Blue Ribbon — Allison Taylor, Vinland Valley

4-H/FFA Beef - Angus Breeding Beef - Winter Heifer-Born Nov-Dec

Blue Ribbon — Alexandria G Cozzitorto, Eudora

4-H/FFA Beef - Angus Breeding Beef - Sr Heifer-born Sept-Oct

Blue Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Tyler Kapelle, Palmyra

4-H/FFA Beef - Angus Breeding Beef - Jr Yearling Heifer-Jan-Feb

Blue Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

4-H/FFA Beef - Angus Breeding Beef - Aged Females

Blue Ribbon - Champion - Caleb Flory, Palmyra

4-H/FFA Beef - Angus Breeding Beef - Get-of-Sire

Blue Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

4-H/FFA Beef - Hereford Breeding Beef - Jr Heifer-after 1-1

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

4-H/FFA Beef - Hereford Breeding Beef - Summer Yearling Heifer-May-Aug

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

4-H/FFA Beef - Hereford Breeding Beef - Spring Yearling Heifer-Mar-Apr

Blue Ribbon — Dylan Schumann, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Hereford Breeding Beef - Jr Yearling Heifer-Jan-Feb

Blue Ribbon - Champion - Jessye Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Rs Champion - Wyatt Schumann, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Hereford Breeding Beef - Sr Yearling Heifer-Sept-Dec

Blue Ribbon — Kassidy Schumann, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Hereford Breeding Beef - Aged Female

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

4-H/FFA Beef - Hereford Breeding Beef - Cow & Calf

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

4-H/FFA Beef - Limousin Breeding Beef - Sr Heifer-Sept-Oct

Blue Ribbon — Tessa Gottstein, Palmyra

4-H/FFA Beef - Shorthorn Breeding Beef - Jr Heifer Calf-after 1-1

Blue Ribbon — Nicolas Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

4-H/FFA Beef - Shorthorn Breeding Beef - Aged Female

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

4-H/FFA Beef - Shorthorn Breeding Beef - Cow & Calf Pair

Blue Ribbon - Champion - Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

4-H/FFA Beef - Simmental Breeding Beef - Sr Heifer-Sept-Oct

Blue Ribbon - Rs Champion - Cael Lynch, Eudora

4-H/FFA Beef - Simmental Breeding Beef - Jr Yearling Heifer-Jan-Feb

Blue Ribbon - Champion - Cambry Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Ethan Horne, Palmyra

4-H/FFA Beef - All Other Pruebreds Breeding - Spring Yearling-Mar-Apr

Blue Ribbon - Rs Champion - Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

4-H/FFA Beef - All Other Pruebreds Breeding - Jr Yearling-Jan-Feb

Blue Ribbon - Rs Champion - Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Champion - Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Commercial/Crossbred Breeding - Jr Heifer-after 1-1

Blue Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Annabelle L Rosche, Vinland Valley

4-H/FFA Beef - Commercial/Crossbred Breeding - Sr Heifer-Sept-Oct

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

4-H/FFA Beef - Commercial/Crossbred Breeding - Summer Yearling-May-Aug

Blue Ribbon — Tessa Lieber, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

4-H/FFA Beef - Commercial/Crossbred Breeding - Spring Yearling-Mar-Apr

Blue Ribbon — Chase Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Caden Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Taylor Davis, Jayhawk

Blue Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Alex Brown, Eudora

Red Ribbon — Kyle D Norris, Vinland Valley

White Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Commercial/Crossbred Breeding - Jr Yearling-Jan-Feb

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Kain Anderson, Jayhawk

Red Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Red Ribbon — Colton Horne, Palmyra

4-H/FFA Beef - Commercial/Crossbred Breeding - Aged Female

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Rs Champion - Caden Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Haley Parker, Lone Star

Red Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

White Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Commercial/Crossbred Breeding - Produce of Dam

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

4-H/FFA Beef - Commercial/Crossbred Breeding - Cow & Calf Pair

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Caden Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Shelby Miller, Meadowlark

Red Ribbon — Derby Miller, Meadowlark

Red Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Beef Showmanship - Level IV Showmanship

Blue Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Caden Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Colton Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Kain Anderson, Jayhawk

Blue Ribbon - Rs Champion - Taylor Davis, Jayhawk

Blue Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Blue Ribbon — Haley Parker, Lone Star

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Blue Ribbon — Derby Miller, Meadowlark

Blue Ribbon — Shelby Miller, Meadowlark

Blue Ribbon — Kaitlyn Christie, Palmyra

Blue Ribbon — Colton Horne, Palmyra

Blue Ribbon — Ethan Horne, Palmyra

Blue Ribbon — Garrett Koehler, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Champion - Wyatt Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

4-H/FFA Beef - Beef Showmanship - Level III Showmanship

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Cambry Lynch, Eudora

Blue Ribbon - Rs Champion - Tyler Kapelle, Palmyra

Blue Ribbon — Clayton Wintermantel, Palmyra

Blue Ribbon — Abigail Hale, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Lauren Jamison, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Taylor Springer, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Anne Alsup, Vinland Valley

4-H/FFA Beef - Beef Showmanship - Level II Showmanship

Blue Ribbon — Alex Brown, Eudora

Blue Ribbon — Alexandria G Cozzitorto, Eudora

Blue Ribbon — Chase Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Blue Ribbon - Rs Champion - Grace Baxter, Palmyra

Blue Ribbon — Justin Christie, Palmyra

Blue Ribbon — Caleb Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Tessa Gottstein, Palmyra

Blue Ribbon — Garrett Lang, Palmyra

Blue Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Champion - Coy Leming, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Cassody O'Connor, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Jessye Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kyle D Norris, Vinland Valley

4-H/FFA Beef - Beef Showmanship - Level I Showmanship

Blue Ribbon - Rs Champion - Kalen Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Cael Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Blue Ribbon - Champion - Faith Baxter, Palmyra

Blue Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kassidy Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Market Steers Feeders - Feeder Steers

Blue Ribbon — Wyatt Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kyle D Norris, Vinland Valley

Red Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

4-H/FFA Beef - Market Steers - Angus Steers

Blue Ribbon - Rs Champion - Coy Leming, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Champion - Alexandria G Cozzitorto, Eudora

Blue Ribbon — Dylan Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Kassidy Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Wyatt Schumann, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Lacey Gabriel, Eudora

4-H/FFA Beef - Market Steers - Hereford Steers

Blue Ribbon - Rs Champion - Dylan Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Champion - Kassidy Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Jessye Schumann, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Tessa Lieber, Clinton Eagles

4-H/FFA Beef - Market Steers - Limousin Steers

Blue Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon - Rs Champion - Delaney Dieker, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Champion - Justin Christie, Palmyra

Red Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Red Ribbon — Garrett Koehler, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Market Steers - Shorthorn Steers

Blue Ribbon — Alex Alsup, Vinland Valley

Blue Ribbon — Anne Alsup, Vinland Valley

Blue Ribbon - Champion - Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Rs Champion - Taylor Springer, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Market Steers - Simmental Steers

Blue Ribbon - Champion - Faith Baxter, Palmyra

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Rs Champion - Caden Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Lauren Jamison, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Colton Horne, Palmyra

Blue Ribbon — Ethan Horne, Palmyra

4-H/FFA Beef - Market Steers - Crossbred & AOB Steers

Blue Ribbon — Coy Leming, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Olivia Beins, Palmyra

Blue Ribbon — Grace Baxter, Palmyra

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Champion - Colton Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Clayton Wintermantel, Palmyra

Blue Ribbon — Caden Wintermantel, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Wyatt Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Jessye Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Travis Neis, Eudora

Blue Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Kain Anderson, Jayhawk

Blue Ribbon — Abigail Hale, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Alex Alsup, Vinland Valley

Blue Ribbon — Anne Alsup, Vinland Valley

Blue Ribbon — Taylor Davis, Jayhawk

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Kaitlyn Christie, Palmyra

Red Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Red Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Red Ribbon — Joslyn R Ingram, Palmyra

Red Ribbon — Alex Price, Kanwaka

Red Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

Red Ribbon — Garrett Lang, Palmyra

Red Ribbon — Abigail Hale, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Cassody O'Connor, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Market Steers - Market Heifers

Blue Ribbon - Rs Champion - Jessica Hale, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Champion - Hayden Pine, Jayhawk

4-H/FFA Beef - Special Awards - Grand Champion Market Steer

G CH — Colton Lynch, Eudora

4-H/FFA Beef - Special Awards - Reserve Grand Champ Steer

R G Ch — Wyatt Schumann, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Special Awards - KLWN/KLZR Good Manners Award

G CH — Shelby Miller, Meadowlark

4-H/FFA Beef - Special Awards - Individual Beef Herdsmanship

G CH — Mason Kelso, Eudora

4-H/FFA Beef - Special Awards - Rate-O-Gain

G CH — Dylan Schumann, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Beef - Special Awards - Club Pen of Three Market Steer

G CH - Champion - 4-H Club Palmyra, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - 4-H Club Stull Busy Beavers, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Dairy - Dairy Showmanship - Level IV Showmanship

Blue Ribbon - Rs Champion - Rachel Sanders, Lone Star

Blue Ribbon — Derby Miller, Meadowlark

Blue Ribbon - Champion - Shelby Miller, Meadowlark

4-H/FFA Dairy - Dairy Showmanship - Level III Showmanship

Blue Ribbon - Champion - Brittany George, Vinland Valley

4-H/FFA Dairy - Dairy Showmanship - Level II Showmanship

Blue Ribbon - Rs Champion - M. Jerrett Bray, Vinland Valley

Blue Ribbon - Champion - Makayla Bray, Vinland Valley

4-H/FFA Dairy - Ayrshire Females - Heifer born Dec-Feb

Blue Ribbon — M. Jerrett Bray, Vinland Valley

4-H/FFA Dairy - Brown Swiss Females - Winter Yearling born Dec-Feb

Blue Ribbon — Shelby Miller, Meadowlark

4-H/FFA Dairy - Brown Swiss Females - 3 year Old Cow

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

4-H/FFA Dairy - Brown Swiss Females - Aged Cow

Blue Ribbon - Champion - Rachel Sanders, Lone Star

4-H/FFA Dairy - Holstein Females - Heifer born after 3-1

Blue Ribbon — M. Jerrett Bray, Vinland Valley

Blue Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

4-H/FFA Dairy - Holstein Females - Heifer born Dec-Feb

Blue Ribbon — Makayla Bray, Vinland Valley

Blue Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

4-H/FFA Dairy - Holstein Females - Summer Yearling Heifer Jun-Aug

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Blue Ribbon — Makayla Bray, Vinland Valley

4-H/FFA Dairy - Holstein Females - Jr Yearling Heifer Mar-May

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

4-H/FFA Dairy - Holstein Females - Sr Yearling Heifer Sept-Nov

Blue Ribbon — Derby Miller, Meadowlark

Blue Ribbon — Shelby Miller, Meadowlark

4-H/FFA Dairy - Jersey Females - Summer Yearling Heifer Jun-Aug

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

4-H/FFA Dairy - Jersey Females - Dry Cow 3 years Old

Blue Ribbon - Champion - Rachel Sanders, Lone Star

4-H/FFA Dairy - Jersey Females - Dam and Daughter

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

4-H/FFA Dairy Goats - Dairy Goat Showmanship - Level IV Showmanship

Blue Ribbon - Champion - Ramie Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Sarah Whaley, Palmyra

4-H/FFA Dairy Goats - Dairy Goat Showmanship - Level II Showmanship

Blue Ribbon - Champion - Hayden Burkhart, Palmyra

4-H/FFA Dairy Goats - Dairy Goat Showmanship - Level I Showmanship

Blue Ribbon - Champion - Jillian Myers, Jayhawk

4-H/FFA Dairy Goats - Dairy Goat Showmanship - Meat Goat Showmanship

Blue Ribbon - Champion - Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Tucker S Flory, Jayhawk

Blue Ribbon - Rs Champion - Weston S Flory, Jayhawk

Blue Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Blue Ribbon - Champion - Jordan Pine, Jayhawk

Blue Ribbon - Champion - April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Sarah Whaley, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Rs Champion - Christopher Brown, Vinland Valley

Blue Ribbon - Champion - Brittany George, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Dairy Goats - LaMancha - Doe 12-24 months

Blue Ribbon - Rs Champion - Ramie Burkhart, Palmyra

4-H/FFA Dairy Goats - LaMancha - Doe over 3yr fresh or in milk

Blue Ribbon - Champion - Ramie Burkhart, Palmyra

4-H/FFA Dairy Goats - Nubian - Doe 4-8 months

Blue Ribbon — Jillian Myers, Jayhawk

Blue Ribbon — Jillian Myers, Jayhawk

4-H/FFA Dairy Goats - Nubian - Doe 12-24 months

Blue Ribbon - Rs Champion - Sarah Whaley, Palmyra

4-H/FFA Dairy Goats - Nubian - Doe 2-3yr fresh or in milk

Blue Ribbon - Champion - Sarah Whaley, Palmyra

4-H/FFA Dairy Goats - Grade - Doe under 4 months

Blue Ribbon - Champion - Hayden Burkhart, Palmyra

4-H/FFA Dairy Goats - Grade - Doe 4-8 months

Blue Ribbon - Rs Champion - Sarah Whaley, Palmyra

4-H/FFA Dairy Goats - Breeding Meat Goat - Meat Goat Doe after 9-1-07

Blue Ribbon - Champion - Jordan Pine, Jayhawk

Blue Ribbon - Rs Champion - Holly Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Dairy Goats - Market Clases - Feeder Meat Goat

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Dairy Goats - Market Clases - Meat Breed/Crossbred Market

Blue Ribbon - Rs Champion - Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

Blue Ribbon — Weston S Flory, Jayhawk

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Champion - April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Casey George, Vinland Valley

Blue Ribbon — Tucker S Flory, Jayhawk

Blue Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Collin Flory, Jayhawk

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Red Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Christopher Brown, Vinland Valley

Red Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Sarah Whaley, Palmyra

Red Ribbon — Sarah Whaley, Palmyra

Red Ribbon — April Hostetler, Palmyra

4-H/FFA Dairy Goats - Market Clases - Champion Market Goat

G CH — April Hostetler, Palmyra

4-H/FFA Dairy Goats - Market Clases - Reserve Champ Market Goat

R G Ch — Holly Swearingen, Eudora

4-H Dog - Dog Showmanship - Level IV Showmanship

Purple Ribbon — Champion - Christopher Berg, Lone Star

4-H Dog - Dog Showmanship - Level III Showmanship

Purple Ribbon — Champion - Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Victoria Nichols, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Rs Champion - Taylor Springer, Stull Busy Beavers

4-H Dog - Dog Showmanship - Level II Showmanship

Purple Ribbon — Champion - Aubrey Goscha, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Alexandra McMillen, Kanwaka

Purple Ribbon — Sarah Ward, Kanwaka

4-H Dog - Dog Showmanship - Level I Showmanship

Purple Ribbon — Champion - Nathaniel Wren, Palmyra

4-H Dog - Performance Classes - Sub-Novice A

White Ribbon — Nathaniel Wren, Palmyra

4-H Dog - Performance Classes - Sub-Novice B

White Ribbon — Aubrey Goscha, Clinton Eagles

White Ribbon — Alexandra McMillen, Kanwaka

White Ribbon — Sarah Ward, Kanwaka

White Ribbon — Taylor Springer, Stull Busy Beavers

4-H Dog - Performance Classes - Novice A

Purple Ribbon — Champion - Victoria Nichols, Stull Busy Beavers

4-H Dog - Performance Classes - Novice B

Red Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Red Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

4-H Dog - Performance Classes - Graduate Novice

White Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

4-H Dog - Novelty Classes - Costume

Purple Ribbon — Aubrey Goscha, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Horse/Mule - Showmanship at Halter - Level IV Western Showmanship

Purple Ribbon — Champion - Amanda R Dray, Member At Large

4-H/FFA Horse/Mule - Showmanship at Halter - Level III Western Showmanship

Purple Ribbon — Champion - Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Rs Champion - Regan Zaremba, Vinland Valley

Red Ribbon — Anne Alsup, Vinland Valley

Red Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Taylor Springer, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Horse/Mule - Showmanship at Halter - Level II Western Showmanship

Purple Ribbon — Champion - Collin Champagne, Kanwaka

Blue Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Horse/Mule - Showmanship at Halter - Level I Western Showmanship

Purple Ribbon — Champion - Olivia Stour, Vinland Valley

Blue Ribbon - Rs Champion - Caitlyn Champagne, Kanwaka

Blue Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Showmanship at Halter - Level III-IV English Showman

Red Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

4-H/FFA Horse/Mule - Showmanship at Halter - Level I-II English Showman

Blue Ribbon — Alexandra McMillen, Kanwaka

4-H/FFA Horse/Mule - Showmanship at Halter - Horseless Horse 7-11 yr olds

Purple Ribbon — Champion - Morgan Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Horse/Mule - Halter Classes - Reg Quarter Horse Mare 3+ yrs

Purple Ribbon — Anne Alsup, Vinland Valley

Blue Ribbon — Caitlyn Champagne, Kanwaka

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Horse/Mule - Halter Classes - Reg Quarter Horse Gelding 3+

Purple Ribbon — Rs Champion - Collin Champagne, Kanwaka

Purple Ribbon — Champion - Regan Zaremba, Vinland Valley

Blue Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Red Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Halter Classes - Stock Type Gelding 3Yr & up

Purple Ribbon — Champion - Amanda R Dray, Member At Large

Purple Ribbon — Rs Champion - Taylor Springer, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Halter Classes - Color Horse-Mare/Gelding 3&up

Blue Ribbon - Champion - Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon - Rs Champion - Austin Newell, Vinland Valley

Red Ribbon — Brooke K Hoobler, Lone Star

4-H/FFA Horse/Mule - Halter Classes - Non-Stock All Breeds Mare/Geld

Purple Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

Red Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

4-H/FFA Horse/Mule - Halter Classes - Pony Breeds-49"-56" Mare/Geld

Purple Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Halter Classes - Mules/Mares/Geldings All Ages

Purple Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Halter Classes - Grand Champion Halter Horse

G CH — Amanda R Dray, Member At Large

4-H/FFA Horse/Mule - Performance English - Level IV Hunt Seat Pleasure

Purple Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

4-H/FFA Horse/Mule - Performance English - Level III Hunt Seat Pleasure

Purple Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Performance English - Level I Hunt Seat Pleasure

Blue Ribbon — Olivia Stour, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Performance English - Level IV Hunt Seat Equitation

Purple Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

4-H/FFA Horse/Mule - Performance English - Level III Hunt Seat Equitation

Purple Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Performance English - Level I Hunt Seat Equitation

Blue Ribbon — Olivia Stour, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Performance English - Walk-Trot (Western-English)

Purple Ribbon — Champion - Caitlyn Champagne, Kanwaka

Purple Ribbon — Rs Champion - Alexandra McMillen, Kanwaka

Red Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Pleasure Pairs

Purple Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level IV Western Horsemanship

Purple Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level III Western Horsemanship

Purple Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

Red Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level II Western Horsemanship

Blue Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

Red Ribbon — Collin Champagne, Kanwaka

Red Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Red Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level I Western Horsemanship

Blue Ribbon — Olivia Stour, Vinland Valley

Red Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Pony 49"-56" Western Pleasure

Red Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level IV Western Pleasure

Purple Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level III Western Pleasure

Purple Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Blue Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

Red Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level II Western Pleasure

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

Red Ribbon — Macey Frost, Palmyra

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level I Western Pleasure

Purple Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

Purple Ribbon — Olivia Stour, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Reining Level IV-I

Purple Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level IV Trail

Purple Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level III Trail

Purple Ribbon — Champion - Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Blue Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

4-H/FFA Horse/Mule - Performance Western - Level I Trail

Purple Ribbon — Olivia Stour, Vinland Valley

Blue Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Timed Events - Level IV Pole Bending

Purple Ribbon — Alex Alsup, Vinland Valley

Purple Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

4-H/FFA Horse/Mule - Timed Events - Level III Pole Bending

Purple Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Timed Events - Level II Pole Bending

White Ribbon — Macey Frost, Palmyra

White Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Timed Events - Level IV Barrel Racing

Purple Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

White Ribbon — Alex Alsup, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Timed Events - Level III Barrel Racing

Purple Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Timed Events - Level II Barrel Racing

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Blue Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Timed Events - Flag Racing Level IV

Purple Ribbon — Alex Alsup, Vinland Valley

Purple Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

4-H/FFA Horse/Mule - Timed Events - Flag Racing Level III

Purple Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Red Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Horse/Mule - Timed Events - Flag Racing Level II

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Red Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Special Awards - Dello Dan Memorial Race

Ch — Regan Zaremba, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Special Awards - Champion at Saddle Level I

Ch — Olivia Stour, Vinland Valley

4-H/FFA Horse/Mule - Special Awards - Champion at Saddle Level III

Ch — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Horse/Mule - Special Awards - Champion High Point in Trail

Ch — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Horse/Mule - Special Awards - Fastest Time Pole Bending all

Ch — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Horse/Mule - Special Awards - Fastest Time Barrels all ages

Ch — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Pets - Indoor Cats - 12-14 yr Olds

Blue Ribbon - Champion - Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

4-H/FFA Pets - Indoor Cats - 9-11 yr Olds

Blue Ribbon — Elisa Jalenak, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Rs Champion - Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon - Champion - Conner Rainey, Kanwaka

4-H/FFA Pets - Indoor Cats - 7-8 yr Olds

Red Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Pets - Outdoor Cats - 15-19 yr Olds

Purple Ribbon — Champion - Ashley Burgoon, Lone Star

Purple Ribbon — Rs Champion - Rachel Sanders, Lone Star

4-H/FFA Pets - Outdoor Cats - 12-14 yr Olds

Purple Ribbon — Champion - Mason Kelso, Eudora

Purple Ribbon — Rs Champion - Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Donovan Barr, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Taylor Springer, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Pets - Outdoor Cats - 9-11 yr Olds

Purple Ribbon — Amanda Burgoon, Lone Star

Purple Ribbon — Champion - Emily Linder, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Jenalee Dickson, Kanwaka

Blue Ribbon — Nathan Burgoon, Lone Star

4-H/FFA Pets - Outdoor Cats - 7-8 yr Olds

Blue Ribbon - Champion - Nathaniel Wren, Palmyra

4-H/FFA Pets - Outdoor Cats - Champion Cat

G CH — Mason Kelso, Eudora

R G Ch — Emily Linder, Palmyra

4-H/FFA Pets - Hand Pets - 12-14 yr Olds

Purple Ribbon — Champion - Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Darian Barr, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Kate McCurdy, Four Leaf Clover

4-H/FFA Pets - Hand Pets - 9-11 yr Olds

Purple Ribbon — Champion - Bethany Ledom, Lone Star

4-H/FFA Pets - Hand Pets - Champion Hand Pet

G CH — Bethany Ledom, Lone Star

R G Ch — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

4-H/FFA Pets - Novelty - Best Decorated Cage

Purple Ribbon — Darian Barr, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

4-H/FFA Pets - Novelty - Most Unusual Pet

Purple Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

4-H/FFA Poultry - Showmanship - Showmanship Level I

Purple Ribbon — Rs Champion - Emaily Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Champion - Morgan Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Poultry - Showmanship - Showmanship Level II

Purple Ribbon — Rs Champion - Omar Roth, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Lia Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Poultry - Showmanship - Showmanship Level III

Purple Ribbon — Champion - Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Keeran Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Poultry - Showmanship - Showmanship Level IV

Purple Ribbon — Champion - Mary Garzillo, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Addison Jones, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Poultry - Other Fowl - Turkey

Purple Ribbon — Rs Champion - Dalton Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Champion - Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H/FFA Poultry - Other Fowl - Any Other Breed or Exotic Fowl

Purple Ribbon — Champion - Dalton Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon - Rs Champion - Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Poultry - Waterfowl - Ducks, Call or Bantam

Purple Ribbon — Champion - Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Poultry - Waterfowl - Ducks, all breeds - young

Purple Ribbon — Champion - Omar Roth, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Purple Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Purple Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Addison Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Addison Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Keeran Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Poultry - Waterfowl - Ducks, all breeds - old

Purple Ribbon — Rs Champion - Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Omar Roth, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H/FFA Poultry - Waterfowl - Geese, all breeds - young/old

Purple Ribbon — Champion - Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon - Rs Champion - Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Poultry - Chickens - Standard Breeds-Lg Fowl-1yng

Purple Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Champion - April Hostetler, Palmyra

Purple Ribbon — Addison Jones, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Lia Jones, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Rs Champion - Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Addison Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Keeran Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Keeran Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Lia Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Nicolas Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Red Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

Red Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Poultry - Chickens - Standard Breeds-Lg Fowl-1old

Purple Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Addison Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Tristan Kramar, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Red Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Red Ribbon — Keeran Jones, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Poultry - Chickens - Standard Breeds-Bantams-1yng

Purple Ribbon — Champion - Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Kyleigh Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Red Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H/FFA Poultry - Chickens - Standard Breeds-Bantams-1old

Purple Ribbon — Champion - Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Rs Champion - Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H/FFA Poultry - Chickens - Production Pullets-Pen of 3

Blue Ribbon - Rs Champion - Nicolas Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Champion - Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

4-H/FFA Poultry - Chickens - Production Hens-Pen of 3

Purple Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

4-H/FFA Poultry - Dual Purpose Pullets & Hens - Dual Purpose Pullets-Pen of 3

Purple Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Champion - Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Rs Champion - Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Tristan Kramar, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Red Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Red Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Red Ribbon — Tristan Kramar, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Poultry - Dual Purpose Pullets & Hens - Dual Purpose Hens-Pen of 3

Blue Ribbon - Rs Champion - Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Red Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Red Ribbon — Omar Roth, Clinton Eagles

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H/FFA Poultry - Meat Type Chicken - Meat Type Chicken; Pen of 3

Purple Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Charley McGraw, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Max McGraw, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Rs Champion - Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Omar Roth, Clinton Eagles

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Red Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Poultry - Pigeons - Old Cock

Purple Ribbon — Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Red Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Poultry - Pigeons - Old Hen

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

4-H/FFA Poultry - Pigeons - Young Cock

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

4-H/FFA Poultry - Pigeons - Young Hen

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

4-H/FFA Rabbits - Showmanship Rabbits - Level IV Showmanship

Purple Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Purple Ribbon — Champion - April Hostetler, Palmyra

Purple Ribbon — Rs Champion - Kyle Hostetler, Palmyra

4-H/FFA Rabbits - Showmanship Rabbits - Level III Showmanship

Blue Ribbon - Champion - Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon - Rs Champion - Bailey M Hiersche, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - Showmanship Rabbits - Level II Showmanship

Purple Ribbon — Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Briauna Huffman, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kaden P Lee, Eudora

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Rabbits - Showmanship Rabbits - Level I Showmanship

Blue Ribbon - Rs Champion - Isaac C Lee, Eudora

Blue Ribbon — Brett Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Morgan Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Rabbits - Californian - 6-8 Doe

Blue Ribbon - Champion - Kaylee Neis, Eudora

Red Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Californian - Sr Buck

Red Ribbon — Brett Neis, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Californian - Sr Doe

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Dutch - Sr Buck Blue

Blue Ribbon - Champion - Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - Dutch - Sr Doe Blue

Red Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - Flemish Giant - Sr Doe Light Gray

Blue Ribbon - Champion - Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Havana - Sr Buck Black

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

4-H/FFA Rabbits - Havana - Sr Buck Broken

Blue Ribbon - Champion - April Hostetler, Palmyra

4-H/FFA Rabbits - Holland Lop - Jr Doe Broken

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

4-H/FFA Rabbits - Holland Lop - Sr Buck Broken

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

4-H/FFA Rabbits - Holland Lop - Sr Doe Broken

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kiera Snodgrass, Clinton Eagles

Red Ribbon — Nicki Snodgrass, Clinton Eagles

4-H/FFA Rabbits - Holland Lop - Sr Buck Solid

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Bl - Gr Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

Red Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Red Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - Jersey Wool - Sr Doe Self

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Mini Lop - Jr Doe Broken

Blue Ribbon — Nathaniel Huffman, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Rabbits - Mini Lop - Sr Buck Broken

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Red Ribbon — Mason Kelso, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Mini Lop - Sr Doe Broken

Blue Ribbon — Bailey M Hiersche, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Mini Lop - Jr Buck Solid

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Rabbits - Mini Lop - Sr Buck Solid

Bl - Rs Gr Champi - Bailey M Hiersche, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Bailey M Hiersche, Four Leaf Clover

4-H/FFA Rabbits - Mini Lop - Sr Doe Solid

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Bailey M Hiersche, Four Leaf Clover

4-H/FFA Rabbits - Mini Rex - Sr Doe Black

Red Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

4-H/FFA Rabbits - Mini Rex - Jr Doe Broken

Blue Ribbon — Briauna Huffman, Four Leaf Clover

4-H/FFA Rabbits - Mini Rex - Sr Buck Caster

Blue Ribbon - Champion - Isaac C Lee, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Mini Rex - Sr Doe Caster

Blue Ribbon - Rs Champion - Kaden P Lee, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Netherland Dwarf - Sr Buck Self

Blue Ribbon — April Hostetler, Palmyra

4-H/FFA Rabbits - Netherland Dwarf - Sr Buck Tan Pattern

Blue Ribbon - Champion - Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - Netherland Dwarf - Sr Doe Tan Pattern

Red Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - New Zealand - Sr Buck Red

Red Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - New Zealand - Jr Doe White

Red Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - 6-8 Doe Black

Blue Ribbon - Champion - Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - Jr Buck Broken

Blue Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - Jr Doe Broken

Blue Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - 6-8 Doe Broken

Blue Ribbon - Champion - Mason Howard, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - Sr Doe Broken

Blue Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - Sr Buck Chinchilla

Blue Ribbon - Champion - Hannah Tuley, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - Satin - Sr Doe Chinchilla

Blue Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - Jr Doe Copper

Blue Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - Sr Buck Copper

Red Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - Jr Doe Red

Blue Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - Sr Doe Red

Red Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Satin - Sr Doe White

Red Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - Polish - Sr Doe Black

Blue Ribbon - Champion - Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Mini Satins & Lion Head-AOPB - Mini Satin Sr Buck

Blue Ribbon - Rs Champion - Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Mini Satins & Lion Head-AOPB - Mini Satin Sr Doe

Blue Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Mini Satins & Lion Head-AOPB - Lion Head Jr Doe

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Rabbits - Mini Satins & Lion Head-AOPB - All Other Pure Breds

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Isaac C Lee, Eudora

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Rabbits - Meat Classes - Meat Pen of Three

Blue Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Champion - Mason Howard, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Taylor Stanley, Vinland Valley

Blue Ribbon - Rs Champion - Holly Vesecky, Vinland Valley

White Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Rabbits - Fur Classes - Nomal White Fur

Blue Ribbon — Brett Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Fur Classes - White Satin Fur

Blue Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - Fur Classes - White Wool

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Fur Classes - Normal Colored Fur

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kiera Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Nicki Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Nathaniel Huffman, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - Fur Classes - Colored Satin Fur

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

4-H/FFA Rabbits - Fur Classes - Colored Rex Fur

Blue Ribbon — Briauna Huffman, Four Leaf Clover

4-H/FFA Rabbits - Rabbit Judging Contest - Level IV Judging Contest

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon - Champion - April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

4-H/FFA Rabbits - Rabbit Judging Contest - Level III Judging Contest

Blue Ribbon - Champion - Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon - Rs Champion - Bailey M Hiersche, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Rabbits - Rabbit Judging Contest - Level II Judging Contest

Blue Ribbon - Rs Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kaden P Lee, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Briauna Huffman, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Rabbits - Rabbit Judging Contest - Level I Judging Contest

Blue Ribbon - Rs Champion - Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Nathaniel Huffman, Four Leaf Clover

Blue Ribbon - Champion - Morgan Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Sheep - Breeding Sheep Dorset - Dorset Ewe Lamb

Blue Ribbon - Champion - Holly Swearingen, Eudora

4-H/FFA Sheep - Breeding Sheep Hampshire - Hampshire Ewe Lamb

Blue Ribbon - Champion - Isabel M Tiller, Palmyra

4-H/FFA Sheep - Breeding Crossbred-Non-Registe - Crossbred-Non-Reg Ewe Lamb

Blue Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Blue Ribbon - Rs Champion - Emma Stewart, Palmyra

Blue Ribbon - Champion - Reilly Stewart, Palmyra

Blue Ribbon — Taylor Stanley, Vinland Valley

Red Ribbon — Jackson Hewins, Eudora

Red Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Red Ribbon — Bailey Leming, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

4-H/FFA Sheep - Breeding Crossbred-Non-Registe - Crossbred-Non-Reg Ewe

Blue Ribbon — Ashley Newell, Vinland Valley

Blue Ribbon — Brandon Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Sheep - Breeding Crossbred-Non-Registe - Champion Crossbred-Non-Reg Ewe

Ch — Reilly Stewart, Palmyra

4-H/FFA Sheep - Breeding Crossbred-Non-Registe - Reserve Crossbred-Non-Reg Ewe

R Ch — Emma Stewart, Palmyra

4-H/FFA Sheep - Champions Special Award - Grand Champion Ewe

G CH — Reilly Stewart, Palmyra

4-H/FFA Sheep - Champions Special Award - Reserve Grand Champion Ewe

R G Ch — Holly Swearingen, Eudora

4-H/FFA Sheep - Showmanship - Level IV Showmanship

Blue Ribbon — Mariah Schwager, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Rs Champion - Christopher Berg, Lone Star

Blue Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

Blue Ribbon - Champion - Taylor Stanley, Vinland Valley

4-H/FFA Sheep - Showmanship - Level III Showmanship

Blue Ribbon - Rs Champion - Charley McGraw, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Champion - Emma Stewart, Palmyra

Blue Ribbon — Michael Straub, Vinland Valley

4-H/FFA Sheep - Showmanship - Level II Showmanship

Blue Ribbon — Max McGraw, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Jackson Hewins, Eudora

Blue Ribbon - Rs Champion - Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon - Champion - Reilly Stewart, Palmyra

Blue Ribbon — Isabel M Tiller, Palmyra

Blue Ribbon — Brandon Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Sheep - Showmanship - Level I Showmanship

Blue Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon - Champion - Bailey Leming, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Rs Champion - Ashley Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Sheep - Market Lambs - Hampshire Market Lamb

Blue Ribbon — Jackson Hewins, Eudora

Blue Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Isabel M Tiller, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Emma Stewart, Palmyra

Blue Ribbon - Champion - Taylor Stanley, Vinland Valley

Blue Ribbon — Reilly Stewart, Palmyra

Red Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Red Ribbon — Charley McGraw, Clinton Eagles

Red Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

4-H/FFA Sheep - Market Lambs - Suffolk Market Lambs

Blue Ribbon - Champion - Ashley Newell, Vinland Valley

Blue Ribbon - Rs Champion - Brandon Newell, Vinland Valley

4-H/FFA Sheep - Market Lambs - Crossbred & AOB Market Lambs

Blue Ribbon - Rs Champion - Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Max McGraw, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Champion - Taylor Stanley, Vinland Valley

Red Ribbon — Michael Straub, Vinland Valley

Red Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Red Ribbon — April Hostetler, Palmyra

4-H/FFA Sheep - Market Lambs - Natural Colored Wool

Blue Ribbon - Rs Champion - Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Blue Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Bailey Leming, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Blue Ribbon - Champion - Taylor Stanley, Vinland Valley

Red Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Red Ribbon — Reilly Stewart, Palmyra

Red Ribbon — Emma Stewart, Palmyra

Red Ribbon — Mariah Schwager, Clinton Eagles

Red Ribbon — Mariah Schwager, Clinton Eagles

4-H/FFA Sheep - Market Lambs - Champion Market Lambs

G CH — Taylor Stanley, Vinland Valley

R G Ch — Taylor Stanley, Vinland Valley

4-H/FFA Sheep - Market Lambs - Club Pen of Three Market Lambs

G CH — 4-H Club Palmyra, Palmyra

Pa — 4-H Club Clinton Eagles, Clinton Eagles

Pa — 4-H Club Eudora, Eudora

Pa — 4-H Club Lone Star, Lone Star

Pa — 4-H Club Vinland Valley, Vinland Valley

4-H/FFA Swine - Swine Showmanship - Level IV Showmanship

Blue Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Caden Lynch, Eudora

Blue Ribbon - Rs Champion - Christopher Berg, Lone Star

Blue Ribbon — Leslie Queen, Lone Star

Blue Ribbon — Hunter Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — MacKenzie Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Sarah Whaley, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Johnston, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Bailey Brown, Vinland Valley

Blue Ribbon - Champion - Lacey Hunsinger, Vinland Valley

Blue Ribbon — Sara Shields, Vinland Valley

Blue Ribbon — Taylor Stanley, Vinland Valley

Blue Ribbon — Troy Stanley, Vinland Valley

4-H/FFA Swine - Swine Showmanship - Level III Showmanship

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Cambry Lynch, Eudora

Blue Ribbon - Rs Champion - Olivia Beins, Palmyra

Blue Ribbon — Garrett Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon - Champion - Tyler Kapelle, Palmyra

Blue Ribbon — Molly Ogden, Palmyra

Blue Ribbon — Katie Pattrick, Palmyra

Blue Ribbon — Nick Pattrick, Palmyra

Blue Ribbon — Gunther Wehrman, Palmyra

Blue Ribbon — Scott Johnston, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Christopher Brown, Vinland Valley

Blue Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

Blue Ribbon — Annabelle L Rosche, Vinland Valley

Blue Ribbon — Bradley Shields, Vinland Valley

Blue Ribbon — Alexandria G Straub, Vinland Valley

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Swine - Swine Showmanship - Level II Showmanship

Blue Ribbon - Champion - Justin Howard, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Alex Brown, Eudora

Blue Ribbon — Jackson Hewins, Eudora

Blue Ribbon — Alexis Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Caleb Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Blue Ribbon — Graham Ogden, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Griffin Wehrman, Palmyra

Blue Ribbon — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — M. Jerrett Bray, Vinland Valley

Blue Ribbon — Makayla Bray, Vinland Valley

Blue Ribbon — Kyle D Norris, Vinland Valley

Blue Ribbon — Dane Ulrich, Vinland Valley

4-H/FFA Swine - Swine Showmanship - Level I Showmanship

Blue Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Blue Ribbon — Christopher J Conley, Eudora

Blue Ribbon — Cael Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Brett Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon - Champion - Lane C Anderson, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Tate L Anderson, Palmyra

Blue Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Claire M Norris, Vinland Valley

4-H/FFA Swine - Duroc Gilts - Jr Duroc Gilt

Blue Ribbon — Griffin Wehrman, Palmyra

4-H/FFA Swine - Duroc Gilts - Sr Duroc Gilt

Blue Ribbon - Rs Champion - Alexis Leonard, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Justin Leonard, Eudora

4-H/FFA Swine - Hampshire Gilts - Sr Hampshire Gilt

Blue Ribbon - Rs Champion - Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Griffin Wehrman, Palmyra

Red Ribbon — Alexis Leonard, Eudora

4-H/FFA Swine - Yorkshire Gilts - Sr Yorkshire Gilt

Blue Ribbon - Champion - Ashley Gilges, Palmyra

4-H/FFA Swine - Spot Gilts - Jr Spot Gilt

Blue Ribbon - Rs Champion - Gunther Wehrman, Palmyra

4-H/FFA Swine - Spot Gilts - Sr Spot Gilt

Blue Ribbon - Champion - Ashley Gilges, Palmyra

4-H/FFA Swine - Crossbred Gilts - Jr Crossbred Gilt

Blue Ribbon - Rs Champion - Olivia Beins, Palmyra

4-H/FFA Swine - Crossbred Gilts - Sr Crossbred Gilt

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Alexis Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Bailey Brown, Vinland Valley

4-H/FFA Swine - Champion Breeding Gilt - Grand Champion Gilt

G CH — Bailey Brown, Vinland Valley

4-H/FFA Swine - Champion Breeding Gilt - Reserve Grand Champion Gilt

R G Ch — Ashley Gilges, Palmyra

4-H/FFA Swine - Feeder Hogs - Feeder Pigs All Breeds

Blue Ribbon — Cael Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Garrett Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Hunter Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

Red Ribbon — Alexandria G Straub, Vinland Valley

Red Ribbon — M. Jerrett Bray, Vinland Valley

Red Ribbon — Kyle Johnston, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Britten Coates, Palmyra

4-H/FFA Swine - Market Hogs - Duroc Market Hog

Blue Ribbon — Cambry Lynch, Eudora

Blue Ribbon - Rs Champion - Molly Ogden, Palmyra

Blue Ribbon — Bailey Brown, Vinland Valley

Blue Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

Blue Ribbon - Champion - Caleb Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Blue Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

Red Ribbon — Claire M Norris, Vinland Valley

Red Ribbon — Riley Coates, Palmyra

4-H/FFA Swine - Market Hogs - Chester White Market Hog

Blue Ribbon - Champion - Gunther Wehrman, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Bradley Shields, Vinland Valley

Red Ribbon — Kyle D Norris, Vinland Valley

4-H/FFA Swine - Market Hogs - Hampshire Market Hog

Blue Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Bradley Shields, Vinland Valley

Blue Ribbon — Kyle D Norris, Vinland Valley

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Alex Brown, Eudora

Blue Ribbon — Christopher Brown, Vinland Valley

Blue Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Casey George, Vinland Valley

Blue Ribbon - Champion - Ashley Gilges, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Caleb Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Katie Pattrick, Palmyra

Blue Ribbon — Brett Neis, Eudora

Blue Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

Red Ribbon — Scott Johnston, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

4-H/FFA Swine - Market Hogs - Yorkshire Market Hog

Blue Ribbon — Griffin Wehrman, Palmyra

Blue Ribbon - Champion - Tyler Kapelle, Palmyra

Blue Ribbon — Christopher Brown, Vinland Valley

Blue Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

Blue Ribbon - Rs Champion - MacKenzie Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Katie Pattrick, Palmyra

Blue Ribbon — Troy Stanley, Vinland Valley

Red Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

Red Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Red Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

4-H/FFA Swine - Market Hogs - Crossbred Market Hog

Blue Ribbon — Jackson Hewins, Eudora

Blue Ribbon — Alexis Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Olivia Beins, Palmyra

Blue Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Gunther Wehrman, Palmyra

Blue Ribbon — Griffin Wehrman, Palmyra

Blue Ribbon — Caden Lynch, Eudora

Blue Ribbon — Sara Shields, Vinland Valley

Blue Ribbon — Tyler Kapelle, Palmyra

Blue Ribbon — Molly Ogden, Palmyra

Blue Ribbon — Graham Ogden, Palmyra

Blue Ribbon — Annabelle L Rosche, Vinland Valley

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Blue Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Blue Ribbon — Alex Brown, Eudora

Blue Ribbon — Bailey Brown, Vinland Valley

Blue Ribbon — Christopher Brown, Vinland Valley

Blue Ribbon — Leslie Queen, Lone Star

Blue Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Tate L Anderson, Palmyra

Blue Ribbon — Casey George, Vinland Valley

Blue Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Blue Ribbon — Justin Howard, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Champion - MacKenzie Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Justin Howard, Clinton Eagles

Blue Ribbon — M. Jerrett Bray, Vinland Valley

Blue Ribbon — Nick Pattrick, Palmyra

Blue Ribbon - Rs Champion - Justin Howard, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Taylor Stanley, Vinland Valley

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

Blue Ribbon — Garrett Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Lane C Anderson, Palmyra

Blue Ribbon — Hunter Burkhart, Palmyra

Red Ribbon — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Red Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Red Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Red Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Red Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Red Ribbon — Alexis Leonard, Eudora

Red Ribbon — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Sarah Whaley, Palmyra

Red Ribbon — Sarah Whaley, Palmyra

Red Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Christopher J Conley, Eudora

Red Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Red Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Red Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Red Ribbon — Claire M Norris, Vinland Valley

Red Ribbon — Bailey Brown, Vinland Valley

Red Ribbon — Annabelle L Rosche, Vinland Valley

Red Ribbon — Nicolas Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Dane Ulrich, Vinland Valley

Red Ribbon — Dane Ulrich, Vinland Valley

Red Ribbon — Makayla Bray, Vinland Valley

Red Ribbon — Scott Johnston, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Kyle Johnston, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Red Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Red Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Red Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

4-H/FFA Swine - Market Hogs - All Other Breeds Market Hog

Blue Ribbon - Champion - Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon - Rs Champion - Christopher Berg, Lone Star

Red Ribbon — Gunther Wehrman, Palmyra

Red Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

4-H/FFA Swine - Market Hogs - Grand Champion Market Hog

G CH — MacKenzie Flory, Palmyra

4-H/FFA Swine - Market Hogs - Reserve Grand Champ Market Hog

R G Ch — Tyler Kapelle, Palmyra

4-H/FFA Swine - Special Awards - Swine Scan Competition

G CH — Taylor Stanley, Vinland Valley

R G Ch — Ashley Gilges, Palmyra

Ch — Justin Howard, Clinton Eagles

4-H/FFA Swine - Special Awards - Club Pen of Three

G CH — 4-H Club Palmyra, Palmyra

R G Ch — 4-H Club Eudora, Eudora

Ch — 4-H Club Vinland Valley, Vinland Valley

Pa — 4-H Club Clinton Eagles, Clinton Eagles

Pa — 4-H Club Stull Busy Beavers, Stull Busy Beavers

4-H Llamas - Llama Classes - Showmanship

Blue Ribbon - Rs Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Champion - Matthew Kelso, Eudora

Red Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Red Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Red Ribbon — Cassody O'Connor, Stull Busy Beavers

4-H Llamas - Llama Classes - Public Relations

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Rs Champion - Michaela Oxford, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Champion - Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Cassody O'Connor, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Mason Kelso, Eudora

4-H Llamas - Llama Classes - Obstacle

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon - Rs Champion - Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Matthew Kelso, Eudora

Red Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Red Ribbon — Cassody O'Connor, Stull Busy Beavers

4-H Llamas - Llama Classes - Costume

Blue Ribbon - Rs Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Matthew Kelso, Eudora

4-H Llamas - Llama Classes - Pack

Blue Ribbon - Rs Champion - Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Matthew Kelso, Eudora

Red Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Red Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Red Ribbon — Cassody O'Connor, Stull Busy Beavers

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level I - Level I Visual Arts

Purple Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Gr Champion - Morgan Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Caleb Scherger, Palmyra

Blue Ribbon — Erik Dallman, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Julia Delgado, Eudora

Blue Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Blue Ribbon — Brett Neis, Eudora

Blue Ribbon — Brett Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Blue Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — William Shultz, Lone Star

Blue Ribbon — Faith Baxter, Palmyra

Blue Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Erik Dallman, Clinton Eagles

Red Ribbon — Erik Dallman, Clinton Eagles

Red Ribbon — Erik Dallman, Clinton Eagles

Red Ribbon — Ashleigh Feyerabend, Eudora

Red Ribbon — Brett Neis, Eudora

Red Ribbon — Brett Neis, Eudora

Red Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Red Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Red Ribbon — Leah Williams, Eudora

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Red Ribbon — Katherine Williams, Lone Star

Red Ribbon — Megan Gannaway, Meadowlark

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level I - Level I Crafts NOT from Kit

Purple Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Ashleigh Feyerabend, Eudora

Blue Ribbon — Carson Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Blue Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

Blue Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

Red Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Red Ribbon — Leah Williams, Eudora

Red Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level I - Any Craft from a Kit

Purple Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Carson Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

Red Ribbon — Kaylah M Patchen, Clinton Eagles

Red Ribbon — Ashleigh Feyerabend, Eudora

Red Ribbon — Leah Williams, Eudora

Red Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Red Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Red Ribbon — Caleb Scherger, Palmyra

Red Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level II - Level II Visual Arts

Purple Ribbon — Chase Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Alexis Leonard, Eudora

Purple Ribbon — Travis Neis, Eudora

Purple Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Amanda Burgoon, Lone Star

Purple Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Purple Ribbon — Emily Linder, Palmyra

Blue Ribbon — Aubrey Goscha, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Blue Ribbon — Kaden P Lee, Eudora

Blue Ribbon — Travis Neis, Eudora

Blue Ribbon — Travis Neis, Eudora

Blue Ribbon — Cole Williams, Eudora

Blue Ribbon — Briauna Huffman, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Adelai Spears, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Adelai Spears, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Luna Stephens, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Blue Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Blue Ribbon — Sarah Ward, Kanwaka

Blue Ribbon — Amanda Burgoon, Lone Star

Blue Ribbon — Amanda Burgoon, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Megan Williams, Lone Star

Blue Ribbon — Payton Gannaway, Meadowlark

Blue Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Griffin Wehrman, Palmyra

Blue Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Chase Dressler, Eudora

Red Ribbon — Briauna Huffman, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Adelai Spears, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Luna Stephens, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Red Ribbon — Aric Trent, Jayhawk

Red Ribbon — Aric Trent, Jayhawk

Red Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Red Ribbon — Payton Gannaway, Meadowlark

Red Ribbon — Payton Gannaway, Meadowlark

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Red Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level II - Level II Crafts NOT from a Kit

Purple Ribbon — Taeghan Sharpe, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Taeghan Sharpe, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Laura Heschmeyer, Eudora

Purple Ribbon — Champion - Kaden P Lee, Eudora

Purple Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Purple Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Purple Ribbon — Grace Baxter, Palmyra

Purple Ribbon — Emily Linder, Palmyra

Purple Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

Purple Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

Purple Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

Blue Ribbon — Taeghan Sharpe, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Adelai Spears, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

Blue Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

Blue Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Travis Neis, Eudora

Red Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Briauna Huffman, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Aric Trent, Jayhawk

Red Ribbon — Aric Trent, Jayhawk

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level II - Any Craft from a Kit

Purple Ribbon — Kaden P Lee, Eudora

Purple Ribbon — Kaden P Lee, Eudora

Purple Ribbon — Kaden P Lee, Eudora

Blue Ribbon — Briauna Huffman, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Red Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Red Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Red Ribbon — Cole Williams, Eudora

Red Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level III - Level III Visual Arts

Purple Ribbon — Champion - Tessa Lieber, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

Purple Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

Purple Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

Purple Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Purple Ribbon — Ashton Temple, Palmyra

Purple Ribbon — Ashton Temple, Palmyra

Blue Ribbon — Darian Barr, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Darian Barr, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Tessa Lieber, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kiera Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

Blue Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

Blue Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Blue Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Blue Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Red Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Red Ribbon — Maggy Keslar, Kanwaka

Red Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Taylor Springer, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Red Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Red Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Red Ribbon — Bradley Shields, Vinland Valley

Red Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level III - Level III Any Craft NOTa Kit

Purple Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

Blue Ribbon — Maggy Keslar, Kanwaka

Blue Ribbon — Brooke K Hoobler, Lone Star

Blue Ribbon — Ashton Temple, Palmyra

Blue Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Red Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

Red Ribbon — Maggy Keslar, Kanwaka

Red Ribbon — Maggy Keslar, Kanwaka

Red Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level III - Lv III Any Craft from a kit

Blue Ribbon — Bradley Shields, Vinland Valley

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level IV - Level IV Visual Arts

Purple Ribbon — Lacey Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Ashley Burgoon, Lone Star

Purple Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Purple Ribbon — Addison Jones, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Addison Jones, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Champion - Addison Jones, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Purple Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Purple Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — Lacey Gabriel, Eudora

Blue Ribbon — Martha Keslar, Kanwaka

Blue Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Blue Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

Blue Ribbon — Haley Parker, Lone Star

Blue Ribbon — Sara Shields, Vinland Valley

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Red Ribbon — Ashley Burgoon, Lone Star

Red Ribbon — Ashley Burgoon, Lone Star

Red Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Red Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Red Ribbon — Sara Shields, Vinland Valley

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

White Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level IV - Lv IV Crafts NOT from a Kit

Purple Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Sara Shields, Vinland Valley

Purple Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Blue Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — Nicolas Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Level IV - Lv IV Craft from a kit

Purple Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Duct Tape Contest - Grand Champion Arts & Crarfts

G CH — Tessa Lieber, Clinton Eagles

R G Ch — Kaden P Lee, Eudora

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Duct Tape Contest - Duct Tape - Hat

Purple Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Kaden P Lee, Eudora

Blue Ribbon — Briauna Huffman, Four Leaf Clover

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Duct Tape Contest - Duct Tape - Purse/Wallet

Blue Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Karen Schneck, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Red Ribbon — Max McGraw, Clinton Eagles

Red Ribbon — Kaden P Lee, Eudora

Red Ribbon — Taylor Sanders, Lone Star

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Duct Tape Contest - Duct Tape - Clothing

Purple Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Max McGraw, Clinton Eagles

Red Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Heritage Arts - Level I Heritage Arts

Purple Ribbon — Champion - Jillian Myers, Jayhawk

Blue Ribbon — Kaylah M Patchen, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Parvaheh Z Karch-Agrew, Meadowlark

Blue Ribbon - Rs Champion - Parvaheh Z Karch-Agrew, Meadowlark

Red Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Heritage Arts - Level II Heritage Arts

Blue Ribbon - Champion - Kaden P Lee, Eudora

Blue Ribbon — Luna Stephens, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Emily Linder, Palmyra

Blue Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon - Rs Champion - Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Heritage Arts - Level III Heritage Arts

Purple Ribbon — Champion - Laura Kennard, Meadowlark

Purple Ribbon — Rs Champion - Dalton Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Madeline Goscha, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Laura Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Scott Johnston, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Heritage Arts - Level IV Heritage Arts

Purple Ribbon — Champion - April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Ashley Burgoon, Lone Star

Blue Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Johnston, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Rs Champion - Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Champion Heritage Arts - Grand Champion Heritage Arts

G CH — Laura Kennard, Meadowlark

R G Ch — April Hostetler, Palmyra

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Champion Heritage Arts - Champion Lev I Heritage Arts

Ch — Jillian Myers, Jayhawk

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Champion Heritage Arts - Champion Lev II Heritage Arts

Ch — Kaden P Lee, Eudora

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Champion Heritage Arts - Champion Lev III Heritage Arts

Ch — Laura Kennard, Meadowlark

4-H Arts & Crafts Visual Arts - Champion Heritage Arts - Champion Lev IV Heritage Arts

Ch — April Hostetler, Palmyra

4-H/FFA A Way With Waste - Classes - Indoor Decorative Item

Purple Ribbon — Nathan Burgoon, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Red Ribbon — Travis Neis, Eudora

Red Ribbon — Amanda Burgoon, Lone Star

Red Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Lane Zaremba, Vinland Valley

4-H/FFA A Way With Waste - Classes - Outdoor Decorative Item

Purple Ribbon — Lane Zaremba, Vinland Valley

4-H/FFA A Way With Waste - Classes - Indoor Functional Item

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Eva Bradley, Meadowlark

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Parvaheh Z Karch-Agrew, Meadowlark

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Red Ribbon — Maggy Keslar, Kanwaka

Red Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Red Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

4-H/FFA A Way With Waste - Classes - Outdoor Functional Item

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H/FFA A Way With Waste - Classes - Wearable Item

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA A Way With Waste - Special Awards - Champion A Way With Waste

Ch — Tucker Gabriel, Eudora

4-H/FFA A Way With Waste - Special Awards - Reserve Champ A Way With Waste

R Ch — Kennedy O'Dell, Meadowlark

4-H/FFA A Way With Waste - Special Awards - Most Creative Use of Recycling

Blue Ribbon — Nathan Burgoon, Lone Star

4-H/FFA/FCE Banners - Classes - 4-H Banners

Purple Ribbon — Champion - 4-H Club Kanwaka, Kanwaka

Blue Ribbon — 4-H Club Meadowlark

Blue Ribbon - Rs Champion - 4-H Club Four Leaf Clover, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — 4-H Club Jayhawk, Jayhawk

Blue Ribbon — 4-H Club Palmyra, Palmyra

Red Ribbon — 4-H Club Lone Star, Lone Star

4-H Clothing - Construction - Level I Construction

Purple Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Michaela Safford, Eudora

Purple Ribbon — Haizly Bowen, Lone Star

Purple Ribbon — William Shultz, Lone Star

Purple Ribbon — Faith Baxter, Palmyra

Purple Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

Blue Ribbon — Haizly Bowen, Lone Star

Blue Ribbon — Haizly Bowen, Lone Star

Blue Ribbon — Parvaheh Z Karch-Agrew, Meadowlark

Blue Ribbon — Parvaheh Z Karch-Agrew, Meadowlark

Red Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

4-H Clothing - Construction - Level I Champion Construction

Ch — Kelby Dressler, Eudora

4-H Clothing - Construction - Reserve Champ Level I Construc

R Ch — Kelby Dressler, Eudora

4-H Clothing - Construction - Level II Construction

Purple Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Purple Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Purple Ribbon — Grace Baxter, Palmyra

Purple Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

Purple Ribbon — Lia Jones, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Purple Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon — Lia Jones, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

4-H Clothing - Construction - Champion Level II Constructin

Ch — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H Clothing - Construction - Reserve Champ Level II Constru

R Ch — Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H Clothing - Construction - Level III Construction

Purple Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Cambry Lynch, Eudora

Purple Ribbon — Cambry Lynch, Eudora

Purple Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Bailey M Hiersche, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

4-H Clothing - Construction - Champion Level III Constructio

Ch — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

4-H Clothing - Construction - Reserve Champ Level III Const

R Ch — Cambry Lynch, Eudora

4-H Clothing - Construction - Level IV Construction

Purple Ribbon — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Mariah Dickson, Kanwaka

4-H Clothing - Construction - Champion Level IV Construction

Ch — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

4-H Clothing - Construction - Reserve Champ Level IV Const

R Ch — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

4-H Clothing - Construction - Grand Champion Clothing Constr

G CH — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

4-H Clothing - Construction - Reserve Grand Champ Constructi

R G Ch — Cambry Lynch, Eudora

4-H Clothing - Construction - Sew 'N Go

Purple Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H Clothing - Construction - Sewing for the Community

Purple Ribbon — 4-H Club Four Leaf Clover, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Level I Buymanship Women

Purple Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Purple Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Purple Ribbon — Ashleigh Feyerabend, Eudora

Purple Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Hayley Ritter, Jayhawk

Purple Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Blue Ribbon — Michaela Safford, Eudora

Blue Ribbon — Michaela Safford, Eudora

Blue Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Hayley Ritter, Jayhawk

Blue Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Champion Level I Buy. Women

Ch — Morgan Leslie, Kanwaka

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Reserve Level I Buy Women

R Ch — Jordan Pine, Jayhawk

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Level II Buymanship Women

Purple Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Megan Kessler, Jayhawk

Purple Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Purple Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Purple Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Purple Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Purple Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Purple Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Purple Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Purple Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Alexis Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Sarah Ward, Kanwaka

Blue Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Blue Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Blue Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

Blue Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

Blue Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Lia Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Lia Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Lia Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Blue Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Champion Level II Buy Women

Ch — Macey Frost, Palmyra

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Reserve Level II Buy Women

R Ch — Lucile Somers, Jayhawk

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Level III Buymanship Women

Purple Ribbon — Kiera Snodgrass, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kiera Snodgrass, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kiera Snodgrass, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Purple Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Blue Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Laura Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Red Ribbon — Laura Neilsen, Lone Star

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Champion Level III Buy Women

Ch — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Reserve Level III Buy Women

R Ch — Kennedy O'Dell, Meadowlark

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Level IV Buymanship Women

Purple Ribbon — Taylor Davis, Jayhawk

Purple Ribbon — Taylor Davis, Jayhawk

Purple Ribbon — Leslie Queen, Lone Star

Purple Ribbon — Leslie Queen, Lone Star

Purple Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Purple Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Nicki Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Nicki Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Taylor Davis, Jayhawk

Blue Ribbon — Mariah Dickson, Kanwaka

Blue Ribbon — Mariah Dickson, Kanwaka

Blue Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Blue Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Blue Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Taylor Stanley, Vinland Valley

Blue Ribbon — Taylor Stanley, Vinland Valley

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Champion Level IV Buy Women

Ch — Taylor Davis, Jayhawk

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Reserve Level IV Buy Women

R Ch — Ramie Burkhart, Palmyra

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Grand Champion Buymanship Wome

G CH — Taylor Davis, Jayhawk

4-H Clothing - Buymanship Young Women - Reserve Grand Champ Buy Women

R G Ch — Macey Frost, Palmyra

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Level I Buymanship Men

Purple Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Purple Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Purple Ribbon — William Shultz, Lone Star

Purple Ribbon — William Shultz, Lone Star

Purple Ribbon — William Shultz, Lone Star

Blue Ribbon — Carson Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Carson Pine, Jayhawk

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Champion Level I Buyman Men

Ch — William Shultz, Lone Star

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Reserve Level I Buuyman Men

R Ch — Reid Plinsky, Lone Star

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Level II Buymanship Men

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Champion Level II Buyman Men

Ch — Tucker Gabriel, Eudora

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Reserve Level II Buyman Men

R Ch — Hayden Burkhart, Palmyra

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Level III Buymanship Men

Purple Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Purple Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Purple Ribbon — Garrett Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Garrett Burkhart, Palmyra

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Champion Level III Buyman Men

Ch — Mason Kelso, Eudora

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Reserve Level III Buyman Men

R Ch — Garrett Burkhart, Palmyra

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Level IV Buymanship Men

Purple Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Champion Level IV Buyman Men

Ch — Matthew Kelso, Eudora

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Grand Champion Buymanship Men

G CH — Matthew Kelso, Eudora

4-H Clothing - Buymanship Young Men - Reserve Grand Buymanship Men

R G Ch — Mason Kelso, Eudora

4-H Clothing - Educational Exhibit - Individual Educational Exhibit

Purple Ribbon — Champion - Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

4-H Clothing - Educational Exhibit - Group Educational Exhibit

Purple Ribbon — 4-H Club Four Leaf Clover, Four Leaf Clover

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Level I Construction

Purple Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Michaela Safford, Eudora

Purple Ribbon — Faith Baxter, Palmyra

Purple Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

Blue Ribbon — Haizly Bowen, Lone Star

Blue Ribbon — Parvaheh Z Karch-Agrew, Meadowlark

Red Ribbon — Parvaheh Z Karch-Agrew, Meadowlark

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Champ Level I Construction

Ch — Kelby Dressler, Eudora

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Reserve Champ Level I Const

R Ch — Michaela Safford, Eudora

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Level II Construction

Purple Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Purple Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Purple Ribbon — Grace Baxter, Palmyra

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Champion Level II Construction

Ch — Grace Baxter, Palmyra

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Reserve Level II Construction

R Ch — Jenalee Dickson, Kanwaka

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Level III Construction

Purple Ribbon — Cambry Lynch, Eudora

Purple Ribbon — Cambry Lynch, Eudora

Purple Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Champion Level III Constructio

Ch — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Reserve Champ Level III Const

R Ch — Cambry Lynch, Eudora

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Level IV Construction

Purple Ribbon — Mariah Dickson, Kanwaka

Purple Ribbon — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Ashley Burgoon, Lone Star

4-H Clothing - Fashion Revue Construction - Champions Level IV Const

Ch — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

R Ch — Mariah Dickson, Kanwaka

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Level I Buymanship Women

Purple Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Purple Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Purple Ribbon — Ashleigh Feyerabend, Eudora

Purple Ribbon — Michaela Safford, Eudora

Purple Ribbon — Michaela Safford, Eudora

Purple Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Hayley Ritter, Jayhawk

Purple Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Kassidy Schumann, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Blue Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Eva Bradley, Meadowlark

Blue Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kassidy Schumann, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Champion Level I Buymanship Wo

Ch — Jordan Pine, Jayhawk

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Reserve Champ Level I

R Ch — Morgan Leslie, Kanwaka

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Level II Buymanship Women

Purple Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Megan Kessler, Jayhawk

Purple Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Purple Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Purple Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Purple Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Purple Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Blue Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Blue Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Blue Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Blue Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Blue Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Blue Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

Blue Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

Blue Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Lia Jones, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Red Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Red Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Red Ribbon — Alexis Leonard, Eudora

Red Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Sarah Ward, Kanwaka

Red Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Red Ribbon — Lia Jones, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Lia Jones, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Red Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Red Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Red Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Champion Level II Women

Ch — Lucile Somers, Jayhawk

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Reserve Level II Women

R Ch — Macey Frost, Palmyra

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Level III Buymanship Women

Purple Ribbon — Kiera Snodgrass, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kiera Snodgrass, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Kiera Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Red Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Red Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Champion Level III Women

Ch — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Reserve Level III Women

R Ch — Chloe O'Dell, Meadowlark

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Level IV Buymanship Women

Purple Ribbon — Nicki Snodgrass, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Taylor Davis, Jayhawk

Purple Ribbon — Taylor Davis, Jayhawk

Purple Ribbon — Mariah Dickson, Kanwaka

Purple Ribbon — Leslie Queen, Lone Star

Purple Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Taylor Stanley, Vinland Valley

Blue Ribbon — Nicki Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Taylor Davis, Jayhawk

Blue Ribbon — Mariah Dickson, Kanwaka

Blue Ribbon — Mariah Dickson, Kanwaka

Blue Ribbon — Leslie Queen, Lone Star

Blue Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Taylor Stanley, Vinland Valley

Red Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Champion Level IV Women

Ch — Taylor Davis, Jayhawk

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Women - Reserve Level IV Women

R Ch — Leslie Queen, Lone Star

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Level I Buymanship Men

Purple Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Carson Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Carson Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Purple Ribbon — William Shultz, Lone Star

Purple Ribbon — William Shultz, Lone Star

Blue Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Reid Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — William Shultz, Lone Star

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Champion Level I Men

Ch — Carson Pine, Jayhawk

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Reserve Level I Buymanship Men

R Ch — Reid Plinsky, Lone Star

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Level II Buymanship Men

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Purple Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Champion Level II Men

Ch — Hayden Burkhart, Palmyra

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Reserve Champion Level II Men

R Ch — Hayden Pine, Jayhawk

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Level III Buymanship Men

Purple Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Purple Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Purple Ribbon — Garrett Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Garrett Burkhart, Palmyra

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Champion Level III Men

Ch — Mason Kelso, Eudora

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Reserve Level III Buyman Men

R Ch — Garrett Burkhart, Palmyra

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Level IV Men

Purple Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Purple Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Champion Level IV Buyman Men

Ch — Matthew Kelso, Eudora

4-H Clothing - Fashion Revue Buymanship Men - Reserve Level IV Buyman Men

R Ch — Matthew Kelso, Eudora

4-H/FFA Crops - Corn - Corn Yellow

Blue Ribbon — Travis Neis, Eudora

Blue Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Red Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Red Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Red Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Dane Ulrich, Vinland Valley

4-H/FFA Crops - Wheat - Soft Red Winter Wheat

Red Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Crops - Other Crops - Alfalfa Bale Flake

Red Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Red Ribbon — Riley Coates, Palmyra

4-H/FFA Crops - Other Crops - Brome Grass

Purple Ribbon — Gr Champion - Britten Coates, Palmyra

Purple Ribbon — Rs Gr Champi - Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Blue Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Red Ribbon — Tracy Neis, Eudora

4-H/FFA Crops - Other Crops - Soybeans Bundle of 5 Plants

Purple Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Red Ribbon — Brett Neis, Eudora

Red Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Red Ribbon — Dane Ulrich, Vinland Valley

4-H/FFA Crops - Educational Exhibit - Eudcational Exhibit

Purple Ribbon — Champion - Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

4-H Electric/Electronics - Classes - AC Electric Projects

Purple Ribbon — Champion - Tristan Damme, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon - Rs Champion - Britten Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Riley Coates, Palmyra

4-H Electric/Electronics - Classes - Grand Champion Electricity

G CH — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

4-H Electric/Electronics - Classes - Reserve Grand Champ Electric

R G Ch — Britten Coates, Palmyra

4-H/FFA Entomology - Introductroy Entomology - Introductroy Entomology

Purple Ribbon — Adelai Spears, Four Leaf Clover

4-H/FFA Entomology - Beginning Entomology I - Collection

Purple Ribbon — Rs Champion - Laura Neilsen, Lone Star

Purple Ribbon — Champion - Griffin Wehrman, Palmyra

4-H/FFA Entomology - Beginning Entomology II - Collection

Purple Ribbon — Champion - Jazlyn Wendel-Hummell, Four Leaf Clover

4-H/FFA Entomology - Champions Special Awards - Grand Champion

G CH — Griffin Wehrman, Palmyra

4-H/FFA Entomology - Champions Special Awards - Reserve Champion

R G Ch — Jazlyn Wendel-Hummell, Four Leaf Clover

4-H/FFA Flowers - Junior Division - Single Stem Annual

Purple Ribbon — Champion - Tristen Brecheisen, Eudora

Purple Ribbon — Allison Taylor, Vinland Valley

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Flowers - Junior Division - Single Stem Perennial

Purple Ribbon — Champion - Morgan Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Rs Champion - Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Flowers - Junior Division - Flower Arrangement Fresh

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Flowers - Junior Just for Fun - House Plant

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

4-H/FFA Flowers - Junior Just for Fun - Roses

Purple Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Flowers - Junior Just for Fun - Largest Tame Sunflower

White Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Flowers - Junior Just for Fun - Small Pleasure

Purple Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

4-H/FFA Flowers - Junior Just for Fun - Picture Pots

Blue Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Macey Frost, Palmyra

4-H/FFA Flowers - Intermediate-Senior Division - Single Stem annual

Purple Ribbon — Rs Champion - Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Olivia Beins, Palmyra

Purple Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Champion - Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

Blue Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Olivia Beins, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Johnston, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Red Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Red Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Red Ribbon — Scott Johnston, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Flowers - Intermediate-Senior Division - Single stem, perennial

Purple Ribbon — Rs Champion - Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Champion - Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Olivia Beins, Palmyra

Blue Ribbon — Brandon Johnston, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Mason Kelso, Eudora

White Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

White Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

4-H/FFA Flowers - Intermediate-Senior Division - Flower Arrangement Fresh

Purple Ribbon — Champion - Jedzia Hicklin, Meadowlark

Purple Ribbon — Rs Champion - Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H/FFA Flowers - Inter-Senior Just for Fun - House Plant

Purple Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Red Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Flowers - Inter-Senior Just for Fun - Cactus Garden

Purple Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

4-H/FFA Flowers - Inter-Senior Just for Fun - Roses

Blue Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Flowers - Inter-Senior Just for Fun - Sweet Potato in water

Purple Ribbon — Brandon Johnston, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Flowers - Inter-Senior Just for Fun - Small Pleasure

Purple Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

4-H/FFA Flowers - Inter-Senior Just for Fun - Picture Pot

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Michaela Krysztof, Palmyra

Red Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

4-H/FFA Flowers - Champions Special Awards - Champion Flower Arrangement

G CH — Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H/FFA Flowers - Champions Special Awards - Reserve Grand Flower Arrange

R G Ch — Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H/FFA Flowers - Champions Special Awards - Grand Champion Cut Flowers

G CH — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Flowers - Champions Special Awards - Reserve Grand Cut Flowers

R G Ch — Kennedy O'Dell, Meadowlark

4-H Foods - Level I 7-8 yr olds - 7-8 yr olds Food Product

Purple Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Garrett Hart, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Purple Ribbon — Jillian Myers, Jayhawk

Purple Ribbon — Lauren Ritter, Jayhawk

Purple Ribbon — Parvaheh Z Karch-Agrew, Meadowlark

Purple Ribbon — Champion - Parvaheh Z Karch-Agrew, Meadowlark

Purple Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Purple Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Purple Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Purple Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Allison Taylor, Vinland Valley

Blue Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Blue Ribbon — Lydia Brown, Eudora

Blue Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Ashleigh Feyerabend, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Michaela Safford, Eudora

Blue Ribbon — Michaela Safford, Eudora

Blue Ribbon — Collin Flory, Jayhawk

Blue Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Hayley Ritter, Jayhawk

Blue Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Blue Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Blue Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Blue Ribbon — Katherine Williams, Lone Star

Blue Ribbon — Eva Bradley, Meadowlark

Blue Ribbon — Lane C Anderson, Palmyra

Blue Ribbon — Tate L Anderson, Palmyra

Blue Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Caleb Scherger, Palmyra

Blue Ribbon — Nathaniel Wren, Palmyra

Blue Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Claire M Norris, Vinland Valley

Red Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Red Ribbon — Julia Delgado, Eudora

Red Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Red Ribbon — Ashleigh Feyerabend, Eudora

Red Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Red Ribbon — Michaela Safford, Eudora

Red Ribbon — Jillian Myers, Jayhawk

Red Ribbon — Jillian Myers, Jayhawk

Red Ribbon — Emaily Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Red Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

White Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

White Ribbon — Eva Bradley, Meadowlark

4-H Foods - Level I 7-8 yr olds - Eudcational Exhibit

Purple Ribbon — Champion - Collin Flory, Jayhawk

4-H Foods - Level I 7-8 yr olds - 100% Whole Grain Product

Blue Ribbon — Collin Flory, Jayhawk

4-H Foods - Level I 7-8 yr olds - Place Settings

Purple Ribbon — Champion - Jordan Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Rs Champion - Emaily Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Red Ribbon — Lauren Ritter, Jayhawk

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

4-H Foods - Level II 9-11 yr olds - 9-11 yr old Food Product

Purple Ribbon — Ian Archer, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Amanda Coatney, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Aubrey Goscha, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Taeghan Sharpe, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Taeghan Sharpe, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Champion - Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Laura Heschmeyer, Eudora

Purple Ribbon — Laura Heschmeyer, Eudora

Purple Ribbon — Laura Heschmeyer, Eudora

Purple Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Purple Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Purple Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Purple Ribbon — Weston S Flory, Jayhawk

Purple Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Purple Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Purple Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Purple Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Purple Ribbon — Caleb Flory, Palmyra

Purple Ribbon — Caleb Flory, Palmyra

Purple Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

Purple Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Purple Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Purple Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Purple Ribbon — Tessa Gottstein, Palmyra

Purple Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

Purple Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

Purple Ribbon — Cole W Wolff, Palmyra

Purple Ribbon — Cole W Wolff, Palmyra

Purple Ribbon — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Lexia Jamison, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Lexia Jamison, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Rs Champion - Lexia Jamison, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Brandon Johnston, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Brandon Johnston, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Purple Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Purple Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Purple Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

Purple Ribbon — Kyle D Norris, Vinland Valley

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Brittany Archer, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Delanie Stone, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Delanie Stone, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Blue Ribbon — Tucker S Flory, Jayhawk

Blue Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Blue Ribbon — Aric Trent, Jayhawk

Blue Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Blue Ribbon — Jenalee Dickson, Kanwaka

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Alexandra McMillen, Kanwaka

Blue Ribbon — Sarah Ward, Kanwaka

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Megan Williams, Lone Star

Blue Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Blue Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Blue Ribbon — Carter Wintermantel, Palmyra

Blue Ribbon — Cole W Wolff, Palmyra

Blue Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Jessica Hale, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Blue Ribbon — Erin Grosdidier, Vinland Valley

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Red Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Red Ribbon — Max McGraw, Clinton Eagles

Red Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Red Ribbon — Luna Stephens, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Red Ribbon — Lucile Somers, Jayhawk

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Red Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

Red Ribbon — Brandon Johnston, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Red Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

White Ribbon — Amanda Coatney, Clinton Eagles

White Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

White Ribbon — Lane Kramar, Stull Busy Beavers

4-H Foods - Level II 9-11 yr olds - Food Gift Package Lv II

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon — Jazlyn Wendel-Hummell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Red Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H Foods - Level II 9-11 yr olds - Educational exhibit

Purple Ribbon — Champion - Emily Johnson, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Tucker S Flory, Jayhawk

Purple Ribbon — Rs Champion - Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H Foods - Level II 9-11 yr olds - 100% Whole Grain Product

Purple Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Purple Ribbon — Rs Champion - Caleb Flory, Palmyra

Purple Ribbon — Champion - Macey Frost, Palmyra

Purple Ribbon — Tristan Kramar, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Luna Stephens, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Jerred Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Red Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

White Ribbon — Ashley Gilges, Palmyra

4-H Foods - Level II 9-11 yr olds - Modified Non-Perishable Produc

Purple Ribbon — Champion - Lacey Vesecky, Vinland Valley

4-H Foods - Level II 9-11 yr olds - Place Settings

Purple Ribbon — Champion - Lucile Somers, Jayhawk

Purple Ribbon — Rs Champion - Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Red Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Red Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Red Ribbon — Emily Linder, Palmyra

Red Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Lexia Jamison, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Cassody O'Connor, Stull Busy Beavers

4-H Foods - Level III 12-14 yr olds - 12-14 yr olds Food Product

Purple Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Jared Fangman, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Lindsey Fangman, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Charley McGraw, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Michaela Oxford, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Connor Shuck, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kiera Snodgrass, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Karen Schneck, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Karen Schneck, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Purple Ribbon — Tyler Kapelle, Palmyra

Purple Ribbon — Tyler Kapelle, Palmyra

Purple Ribbon — Tyler Kapelle, Palmyra

Purple Ribbon — Allie Scherger, Palmyra

Purple Ribbon — Allie Scherger, Palmyra

Purple Ribbon — Gunther Wehrman, Palmyra

Purple Ribbon — Gunther Wehrman, Palmyra

Purple Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Lauren Jamison, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Rs Champion - Lauren Jamison, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Anne Alsup, Vinland Valley

Purple Ribbon — Anne Alsup, Vinland Valley

Purple Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

Purple Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Purple Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Purple Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Darian Barr, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Donovan Barr, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Connor Shuck, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Olivia Beins, Palmyra

Blue Ribbon — Callie Enick, Palmyra

Blue Ribbon — Callie Enick, Palmyra

Blue Ribbon — Katie Pattrick, Palmyra

Blue Ribbon — Nick Pattrick, Palmyra

Blue Ribbon — Allie Scherger, Palmyra

Blue Ribbon — Ashton Temple, Palmyra

Blue Ribbon — Ashton Temple, Palmyra

Blue Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Scott Johnston, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Taylor Springer, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Anne Alsup, Vinland Valley

Blue Ribbon — Bradley Shields, Vinland Valley

Blue Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Red Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Jared Fangman, Clinton Eagles

Red Ribbon — Kasey Garzillo, Clinton Eagles

Red Ribbon — Madeline Goscha, Clinton Eagles

Red Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Red Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Red Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

Red Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

Red Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

Red Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Red Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Red Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Red Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Red Ribbon — Callie Enick, Palmyra

Red Ribbon — Callie Enick, Palmyra

Red Ribbon — Clayton Wintermantel, Palmyra

Red Ribbon — Clayton Wintermantel, Palmyra

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Abigail Hale, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Scott Johnston, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

Red Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Red Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Red Ribbon — Bradley Shields, Vinland Valley

Red Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Red Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Red Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Red Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Red Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

White Ribbon — Lindsey Fangman, Clinton Eagles

White Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

White Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

White Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

4-H Foods - Level III 12-14 yr olds - Food Gift Package

Purple Ribbon — Champion - Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

4-H Foods - Level III 12-14 yr olds - Educational Exhibit

Purple Ribbon — Champion - Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Sam Thomas, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H Foods - Level III 12-14 yr olds - 100% Whole Grain Product

Purple Ribbon — Rs Champion - Callie Enick, Palmyra

Purple Ribbon — Champion - Ashton Temple, Palmyra

Purple Ribbon — Amanda Miller, Vinland Valley

Blue Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Red Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

4-H Foods - Level III 12-14 yr olds - Place settings

Purple Ribbon — Rs Champion - Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Champion - Gunther Wehrman, Palmyra

Blue Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Red Ribbon — Karen Schneck, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Annabelle L Rosche, Vinland Valley

4-H Foods - Level IV 15-19 yr olds - 15-19 yr olds Food Product

Purple Ribbon — Nicolas Aguilar, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Nicolas Aguilar, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Morgan Manger, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Lacey Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Lacey Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Lacey Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Purple Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Purple Ribbon — Leslie Queen, Lone Star

Purple Ribbon — Derby Miller, Meadowlark

Purple Ribbon — Derby Miller, Meadowlark

Purple Ribbon — Shelby Miller, Meadowlark

Purple Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Purple Ribbon — Rs Champion - Jamie Morgison, Meadowlark

Purple Ribbon — Colton Horne, Palmyra

Purple Ribbon — Michaela Krysztof, Palmyra

Purple Ribbon — Michaela Krysztof, Palmyra

Purple Ribbon — Kyle Johnston, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Kyle Johnston, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Champion - Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

Purple Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

Blue Ribbon — Nicolas Aguilar, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Morgan Manger, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Morgan Manger, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Nicki Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Mariah Dickson, Kanwaka

Blue Ribbon — Stuart Wakeman, Kanwaka

Blue Ribbon — Jordan Caffey, Lone Star

Blue Ribbon — Derby Miller, Meadowlark

Blue Ribbon — Shelby Miller, Meadowlark

Blue Ribbon — Shelby Miller, Meadowlark

Blue Ribbon — Shelby Miller, Meadowlark

Blue Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Blue Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Blue Ribbon — Colton Horne, Palmyra

Blue Ribbon — Ethan Horne, Palmyra

Blue Ribbon — Ethan Horne, Palmyra

Blue Ribbon — Michaela Krysztof, Palmyra

Blue Ribbon — Michaela Krysztof, Palmyra

Blue Ribbon — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

Blue Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

Blue Ribbon — Sara Shields, Vinland Valley

Red Ribbon — Nicolas Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Red Ribbon — Martha Keslar, Kanwaka

Red Ribbon — Derby Miller, Meadowlark

Red Ribbon — Colton Horne, Palmyra

Red Ribbon — Ethan Horne, Palmyra

Red Ribbon — Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Sara Shields, Vinland Valley

White Ribbon — Sara Shields, Vinland Valley

4-H Foods - Level IV 15-19 yr olds - 100% Whole Grain Product

Purple Ribbon — Rs Champion - Morgan Manger, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

4-H Foods - Champions Special Awards - Grand Champion Food Product

G CH — Tucker Gabriel, Eudora

4-H Foods - Champions Special Awards - Reserve Grand Food Product

R G Ch — Michaela Oxford, Clinton Eagles

4-H Food Preservation - Classes - Sweet Spreads

Purple Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Delaney Dieker, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Stuart Wakeman, Kanwaka

Purple Ribbon — Champion - Stuart Wakeman, Kanwaka

Purple Ribbon — Megan Williams, Lone Star

Purple Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Blue Ribbon — Leslie Queen, Lone Star

Blue Ribbon — Tyler Kapelle, Palmyra

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

White Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H Food Preservation - Classes - Fruits & Juices

Purple Ribbon — Champion - Tyler Kapelle, Palmyra

Purple Ribbon — Rs Champion - Tyler Kapelle, Palmyra

4-H Food Preservation - Classes - Tomato/Tomato Products

Purple Ribbon — Champion - Stuart Wakeman, Kanwaka

Purple Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Purple Ribbon — Rs Champion - Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Stuart Wakeman, Kanwaka

Blue Ribbon — Lacey Hunsinger, Vinland Valley

White Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

White Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

4-H Food Preservation - Classes - Low Acid Vegetables

Purple Ribbon — Champion - Tracy Neis, Eudora

4-H Food Preservation - Classes - Pickles & Relishes

Purple Ribbon — Champion - Delaney Dieker, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Red Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Red Ribbon — Lane Kramar, Stull Busy Beavers

4-H Food Preservation - Classes - Dried Foods

Purple Ribbon — Rs Champion - Charley McGraw, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Champion - Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

4-H Food Preservation - Champions Special Awards - Grand Champion Food Preservati

G CH — Delaney Dieker, Clinton Eagles

4-H Food Preservation - Champions Special Awards - Reserve Grand Food Preservatio

R G Ch — Tyler Kapelle, Palmyra

4-H/FFA Forestry - Junior Leaf Collection - Beginning

Blue Ribbon — Aaron Mullen, Jayhawk

Red Ribbon — Andrew Mullen, Jayhawk

Red Ribbon — Christopher Ritter, Jayhawk

4-H/FFA Forestry - Junior Leaf Collection - Intermediate

Purple Ribbon — Champion - Gabriel Kennard, Meadowlark

Red Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

4-H/FFA Forestry - Junior Tree Appreciation - Tree Appreciation

Purple Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

4-H/FFA Forestry - Champions Special Awards - Overall Grand Champion

G CH — Gabriel Kennard, Meadowlark

4-H Home Enviroment - Classes - Single Exhibit

Purple Ribbon — Champion - Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Rs Champion - Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H Home Enviroment - Classes - Champion Home Enviroment

Ch — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

4-H/FFA Horticulture - Display - Garden Display

Purple Ribbon — Champion - Kalen Dressler, Eudora

Red Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Beans green snap

Purple Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Red Ribbon — Brittany Archer, Clinton Eagles

Red Ribbon — Ian Archer, Clinton Eagles

Red Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Red Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Carrots

Red Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Red Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Cucumber

Purple Ribbon — Evan Sutton, Jayhawk

Blue Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Red Ribbon — Brittany Archer, Clinton Eagles

Red Ribbon — Ian Archer, Clinton Eagles

Red Ribbon — Morgan Manger, Clinton Eagles

Red Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Red Ribbon — Chase Dressler, Eudora

Red Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Red Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Red Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Eggplant

Purple Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Red Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Red Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Garlic

Red Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Okra

Blue Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Blue Ribbon — Hunter Neis, Eudora

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Onions Red

Blue Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Onions White

Purple Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Red Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Red Ribbon — Mason Kelso, Eudora

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Onions Yellow

Red Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Peppers Bell

Blue Ribbon — Chase Dressler, Eudora

Red Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Peppers, jalapenos, 5

Blue Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Blue Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Blue Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Allison Taylor, Vinland Valley

Red Ribbon — Chase Dressler, Eudora

Red Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Red Ribbon — Evan Sutton, Jayhawk

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Peppers, Other Hot

Blue Ribbon — Amanda Coatney, Clinton Eagles

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Peppers other

Purple Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Blue Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Potatoes Red

Blue Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Red Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Potatoes White

Purple Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Blue Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Squash Summer

Purple Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Purple Ribbon — Lane Kramar, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Amanda Coatney, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Chase Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Tristan Kramar, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Red Ribbon — Cole Williams, Eudora

Red Ribbon — Leah Williams, Eudora

Red Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Tomatoes, Cherry Type

Purple Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Purple Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Purple Ribbon — Cole Williams, Eudora

Purple Ribbon — Leah Williams, Eudora

Purple Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Purple Ribbon — Olivia Beins, Palmyra

Purple Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Red Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Toamtoes, Roma

Blue Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Blue Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Red Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Red Ribbon — Chase Dressler, Eudora

Red Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Red Ribbon — Caleb Scherger, Palmyra

Red Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Tomatoes, other

Purple Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Blue Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Blue Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

Blue Ribbon — Allison Taylor, Vinland Valley

Red Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Red Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Red Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Watermelon

Blue Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Hunter Neis, Eudora

Blue Ribbon — Evan Sutton, Jayhawk

4-H/FFA Horticulture - Vegetables - Other vegetable

Purple Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Purple Ribbon — Evan Sutton, Jayhawk

Blue Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Red Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Red Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

4-H/FFA Horticulture - Fruit - Apples

Red Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

4-H/FFA Horticulture - Fruit - Blueberries

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H/FFA Horticulture - Fruit - Pears

Red Ribbon — Allison Taylor, Vinland Valley

4-H/FFA Horticulture - Fruit - Other Small Fruit

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

4-H/FFA Horticulture - Herbs - Fresh Cluinary Herb

Blue Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

4-H Photography - 7-8 yr Olds - Level I Color or Black & White

Purple Ribbon — Kaylah M Patchen, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Aaron Mullen, Jayhawk

Purple Ribbon — Andrew Mullen, Jayhawk

Purple Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Purple Ribbon — William Shultz, Lone Star

Purple Ribbon — Eva Bradley, Meadowlark

Purple Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Purple Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

Purple Ribbon — Nathaniel Wren, Palmyra

Purple Ribbon — Graci Folks, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Graci Folks, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Garrett Hart, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Kaylah M Patchen, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Ashleigh Feyerabend, Eudora

Blue Ribbon — Ashleigh Feyerabend, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Jillian Myers, Jayhawk

Blue Ribbon — Jordan Pine, Jayhawk

Blue Ribbon — Morgan Leslie, Kanwaka

Blue Ribbon — William Shultz, Lone Star

Blue Ribbon — Eva Bradley, Meadowlark

Blue Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Red Ribbon — Jillian Myers, Jayhawk

Red Ribbon — Tabatha K Peters, Kanwaka

Red Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Red Ribbon — Riley Coates, Palmyra

Red Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

White Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

Pa — Collin Flory, Jayhawk

4-H Photography - 7-8 yr Olds - Champion Level I Color Photo

Ch — Andrew Mullen, Jayhawk

4-H Photography - 7-8 yr Olds - Reserve Level I Color Photo

R Ch — Tabatha K Peters, Kanwaka

4-H Photography - 7-8 yr Olds - Computer Enhanced or Manipulat

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Kaylee Neis, Eudora

4-H Photography - 9-11 yr Olds - Level II Color or Black & Whit

Purple Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Piper Hubbell, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Travis Neis, Eudora

Purple Ribbon — Hayden Pine, Jayhawk

Purple Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Purple Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Purple Ribbon — Rs Champion - Hayden Burkhart, Palmyra

Purple Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

Purple Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Purple Ribbon — Tessa Gottstein, Palmyra

Purple Ribbon — Cole W Wolff, Palmyra

Purple Ribbon — Abbigayle Folks, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Abbigayle Folks, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Aubrey Goscha, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Max McGraw, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Taeghan Sharpe, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Taeghan Sharpe, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Laura Heschmeyer, Eudora

Blue Ribbon — Laura Heschmeyer, Eudora

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon — Luna Stephens, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Christopher Ritter, Jayhawk

Blue Ribbon — Conner Rainey, Kanwaka

Blue Ribbon — Amanda Burgoon, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Rowan Plinsky, Lone Star

Blue Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Macey Frost, Palmyra

Blue Ribbon — Reilly Stewart, Palmyra

Blue Ribbon — Ethan Temple, Palmyra

Blue Ribbon — Ethan Temple, Palmyra

Blue Ribbon — Cole W Wolff, Palmyra

Blue Ribbon — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Brandon Johnston, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Blue Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

Blue Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

Blue Ribbon — Dane Ulrich, Vinland Valley

Red Ribbon — Aubrey Goscha, Clinton Eagles

Red Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Red Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Red Ribbon — Amanda Snodgrass, Clinton Eagles

Red Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Red Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Red Ribbon — Travis Neis, Eudora

Red Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Luna Stephens, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Christopher Ritter, Jayhawk

Red Ribbon — Kyleigh Leslie, Kanwaka

Red Ribbon — Conner Rainey, Kanwaka

Red Ribbon — Amanda Burgoon, Lone Star

Red Ribbon — Bethany Ledom, Lone Star

Red Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Red Ribbon — Hayden Burkhart, Palmyra

Red Ribbon — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

Red Ribbon — Dane Ulrich, Vinland Valley

Pa — Tucker S Flory, Jayhawk

Pa — Weston S Flory, Jayhawk

4-H Photography - 9-11 yr Olds - Champion Level II Color Photo

Ch — Piper Hubbell, Clinton Eagles

4-H Photography - 9-11 yr Olds - Reserve Level II Color Photo

R Ch — Hayden Burkhart, Palmyra

4-H Photography - 9-11 yr Olds - Computer Enhanced or Manipulat

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Piper Hubbell, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon — Travis Neis, Eudora

Blue Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

Blue Ribbon - Rs Champion - Lydia Holland, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Brandon Johnston, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Sabrina Jones, Clinton Eagles

Red Ribbon — Travis Neis, Eudora

Red Ribbon — Macey Frost, Palmyra

4-H Photography - 9-11 yr Olds - Photo with special effects

Red Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Lydia Holland, Four Leaf Clover

4-H Photography - 12-14 yr Olds - Level III Color or Black & Whi

Purple Ribbon — Donovan Barr, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Donovan Barr, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Tessa Lieber, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Tessa Lieber, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Charley McGraw, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Karen Schneck, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

Purple Ribbon — Katie Pattrick, Palmyra

Purple Ribbon — Nick Pattrick, Palmyra

Purple Ribbon — Rs Champion - Ashton Temple, Palmyra

Purple Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Blue Ribbon — Darian Barr, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Darian Barr, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Madeline Goscha, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Madeline Goscha, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Charley McGraw, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Bailey M Hiersche, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Karen Schneck, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Laura Neilsen, Lone Star

Blue Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

Blue Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Garrett Burkhart, Palmyra

Blue Ribbon — Molly Ogden, Palmyra

Blue Ribbon — Katie Pattrick, Palmyra

Blue Ribbon — Nick Pattrick, Palmyra

Blue Ribbon — Allie Scherger, Palmyra

Blue Ribbon — Gunther Wehrman, Palmyra

Blue Ribbon — Hannah Tuley, Vinland Valley

Blue Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Blue Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

Red Ribbon — Michaela Oxford, Clinton Eagles

Red Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Red Ribbon — Bailey M Hiersche, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Stephen C Anderson, Jayhawk

Red Ribbon — Stephen C Anderson, Jayhawk

Red Ribbon — Brooke K Hoobler, Lone Star

Red Ribbon — Laura Neilsen, Lone Star

Red Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Red Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Red Ribbon — Garrett Burkhart, Palmyra

Red Ribbon — Molly Ogden, Palmyra

Red Ribbon — Allie Scherger, Palmyra

Red Ribbon — Emma Stewart, Palmyra

Red Ribbon — Ashton Temple, Palmyra

Red Ribbon — Gunther Wehrman, Palmyra

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Pa — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Pa — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Pa — Chelsey Tuggle, Stull Busy Beavers

Pa — Annabelle L Rosche, Vinland Valley

Pa — Annabelle L Rosche, Vinland Valley

4-H Photography - 12-14 yr Olds - Champion Level III Color Photo

Ch — Charley McGraw, Clinton Eagles

4-H Photography - 12-14 yr Olds - Reserve Level III Color Photo

R Ch — Ashton Temple, Palmyra

4-H Photography - 12-14 yr Olds - Computer Enhanced or Manipulat

Purple Ribbon — Tessa Lieber, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Tessa Lieber, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Rs Champion - Karen Schneck, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Sommer Ferguson, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Karen Schneck, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Red Ribbon — Lauren Gabriel, Eudora

Red Ribbon — Mason Kelso, Eudora

Red Ribbon — Bailey M Hiersche, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

Red Ribbon — Laura Neilsen, Lone Star

Red Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

Red Ribbon — Chloe Burns, Meadowlark

Red Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

4-H Photography - 12-14 yr Olds - Photo with special effects

Purple Ribbon — Champion - Karen Schneck, Four Leaf Clover

4-H Photography - 12-14 yr Olds - Videos/Movies

Purple Ribbon — Champion - Karen Schneck, Four Leaf Clover

4-H Photography - 15-19 Yr Olds - Level IV Color or Black & Whit

Purple Ribbon — Lacey Gabriel, Eudora

Purple Ribbon — Ashley Burgoon, Lone Star

Purple Ribbon — Champion - Franklin Johnson, Lone Star

Purple Ribbon — Haley Parker, Lone Star

Purple Ribbon — Haley Parker, Lone Star

Purple Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Purple Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Morgan Manger, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Morgan Manger, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Nicki Snodgrass, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Lacey Gabriel, Eudora

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Blue Ribbon — Taylor Sanders, Lone Star

Blue Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Blue Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Blue Ribbon — April Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Sara Shields, Vinland Valley

Red Ribbon — Mary Garzillo, Clinton Eagles

Red Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Red Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Red Ribbon — Nicki Snodgrass, Clinton Eagles

Red Ribbon — Stuart Wakeman, Kanwaka

Red Ribbon — Ashley Burgoon, Lone Star

Red Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

Red Ribbon — Taylor Sanders, Lone Star

Red Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

Red Ribbon — Ramie Burkhart, Palmyra

Red Ribbon — Sara Shields, Vinland Valley

4-H Photography - 15-19 Yr Olds - Champion Color Photo

Ch — Franklin Johnson, Lone Star

4-H Photography - 15-19 Yr Olds - Reserve Color Photo

R Ch — Lacey Gabriel, Eudora

4-H Photography - 15-19 Yr Olds - Computer Enhanced or Manipulat

Purple Ribbon — Champion - Jamie Morgison, Meadowlark

Purple Ribbon — Rs Champion - Kyle Hostetler, Palmyra

Blue Ribbon — Lacey Gabriel, Eudora

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Blue Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

Blue Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Blue Ribbon — Kyle Hostetler, Palmyra

Red Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Red Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Red Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Red Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

4-H Photography - 15-19 Yr Olds - Champion Computer Enhanced

Ch — Jamie Morgison, Meadowlark

4-H Photography - 15-19 Yr Olds - Reserve Computer Enhanced

R Ch — Kyle Hostetler, Palmyra

4-H Photography - 15-19 Yr Olds - Photo With Special Effects

Purple Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

Blue Ribbon — Franklin Johnson, Lone Star

4-H Photography - Champions & Special Awards - Grand Champion Photography

G CH — Piper Hubbell, Clinton Eagles

4-H Photography - Champions & Special Awards - Reserve Grand Champ Photograph

R G Ch — Charley McGraw, Clinton Eagles

4-H Photography - Club Photos - Club Photo

Purple Ribbon — 4-H Club Four Leaf Clover, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — 4-H Club Lone Star, Lone Star

4-H Project Displays - Displays - Citizenship

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon - Champion - Jamie Morgison, Meadowlark

4-H Project Displays - Displays - Leadership

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Blue Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Blue Ribbon — Anna McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Kate McCurdy, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

4-H Project Displays - Displays - Performing Arts

Blue Ribbon — Mason Kelso, Eudora

4-H Project Displays - Displays - Reading

Blue Ribbon — Brittany Archer, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Andrew Mullen, Jayhawk

Blue Ribbon — Jillian Myers, Jayhawk

Blue Ribbon - Rs Champion - Keeran Jones, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Erik Dallman, Clinton Eagles

4-H Project Displays - Displays - Self-Determined

Purple Ribbon — Sam Thomas, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Henry Mitchell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Jamie Morgison, Meadowlark

Blue Ribbon — Wiliam H Darnell, Palmyra

Red Ribbon — 4-H Club Walnut Creek

4-H Project Displays - Displays - Shooting Sprots

Blue Ribbon — Kieran Spears, Four Leaf Clover

Red Ribbon — Lane C Anderson, Palmyra

Red Ribbon — Tate L Anderson, Palmyra

4-H Project Displays - Displays - Wildlife

Blue Ribbon — Evan Sutton, Jayhawk

Blue Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Red Ribbon — Elisa Jalenak, Clinton Eagles

Red Ribbon — Emily Johnson, Clinton Eagles

Red Ribbon — Aaron Mullen, Jayhawk

4-H Project Displays - Champions Special Awards - Champion Display

Ch — Jamie Morgison, Meadowlark

R Ch — Keeran Jones, Stull Busy Beavers

4-H Project Displays - Champions Special Awards - Champion Notebook

Ch — Ryal Mitchell, Four Leaf Clover

4-H Project Displays - Champions Special Awards - Champion Poster

Ch — Sam Thomas, Four Leaf Clover

4-H Rocketry - Level I 7-8 yr olds - Rocket from Kit

Purple Ribbon — Champion - Joseph Ward, Kanwaka

Purple Ribbon — Rs Champion - William Shultz, Lone Star

Blue Ribbon — Brett Neis, Eudora

Blue Ribbon — Kaylee Neis, Eudora

Blue Ribbon — Nathaniel Huffman, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Britten Coates, Palmyra

Blue Ribbon — Nathaniel Wren, Palmyra

4-H Rocketry - Level II 9-11 yrs olds - Rocket from Kit

Purple Ribbon — Cole Williams, Eudora

Purple Ribbon — Henry Mitchell, Four Leaf Clover

Purple Ribbon — Brent D Lantis, Palmyra

Purple Ribbon — Champion - Ethan Temple, Palmyra

Purple Ribbon — Rs Champion - Holly Vesecky, Vinland Valley

Purple Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Tucker Gabriel, Eudora

Blue Ribbon — Tracy Neis, Eudora

Blue Ribbon — Travis Neis, Eudora

Blue Ribbon — Luna Stephens, Four Leaf Clover

4-H Rocketry - Level II 9-11 yrs olds - Rocket for Fun

Purple Ribbon — Jazlyn Wendel-Hummell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Henry Mitchell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Luna Stephens, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Nathan Burgoon, Lone Star

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

4-H Rocketry - Level III 12-14 yr olds - Rocket from Kit

Blue Ribbon — Laura Neilsen, Lone Star

4-H Rocketry - Level IV 15-19 yr olds - Rocket from Kit

Purple Ribbon — Champion - Matthew Kelso, Eudora

4-H Rocketry - Level IV 15-19 yr olds - Rocket Designed by Exhibitor

Purple Ribbon — Rs Champion - Colton Horne, Palmyra

Purple Ribbon — Champion - Ethan Horne, Palmyra

4-H Rocketry - Robotics - Lv III Programmable Robot Kit

Purple Ribbon — Maxwell R Gottschamer, Clinton Eagles

Blue Ribbon — Luna Stephens, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Brandon Johnston, Stull Busy Beavers

4-H Rocketry - Robotics - Lv III Robot from Kit

Blue Ribbon — Aimee Neilsen, Lone Star

4-H Rocketry - Robotics - Lv III Programmable Robot Kit

Purple Ribbon — Nickolas K Gottschamer, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Scott Johnston, Stull Busy Beavers

Purple Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Charley McGraw, Clinton Eagles

4-H Rocketry - Robotics - LV IV Progarmmable Robot Kit

Purple Ribbon — Kyle Johnston, Stull Busy Beavers

4-H Rocketry - Champions - Champions SpaceTech

G CH — Ethan Horne, Palmyra

G CH — Dalton Vesecky, Vinland Valley

4-H Woodwork - Level I 7-8 year olds - Kit or other woodwork

Purple Ribbon — Champion - Nathaniel Wren, Palmyra

Blue Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Blue Ribbon - Rs Champion - Gavin Lang, Palmyra

Blue Ribbon — Alexandra Howard, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Aaron Mullen, Jayhawk

Red Ribbon — Caden Wintermantel, Palmyra

4-H Woodwork - Level II 9-11 year olds - Article for farm or shop

Red Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

4-H Woodwork - Level II 9-11 year olds - Lawn or household furn

Purple Ribbon — Rs Champion - Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Henry Mitchell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

Red Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

4-H Woodwork - Level II 9-11 year olds - Kit or other woodwork

Purple Ribbon — Delanie Stone, Clinton Eagles

Purple Ribbon — Champion - Lacey Vesecky, Vinland Valley

Blue Ribbon — Henry Mitchell, Four Leaf Clover

Blue Ribbon — Jedzia Hicklin, Meadowlark

Blue Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

Blue Ribbon — Garrett Lang, Palmyra

Blue Ribbon — Graham Ogden, Palmyra

Blue Ribbon — Cole W Wolff, Palmyra

Red Ribbon — Mason Howard, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Richard Dechant, Vinland Valley

4-H Woodwork - Level II 9-11 year olds - Repaired or refinished furn

Blue Ribbon — Emily Linder, Palmyra

4-H Woodwork - Level III 12-14 year olds - Lawn or household furn

Purple Ribbon — Rs Champion - Clayton Wintermantel, Palmyra

4-H Woodwork - Level III 12-14 year olds - Kit or other woodwork

Purple Ribbon — Champion - Dalton Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Nick Pattrick, Palmyra

4-H Woodwork - Level IV 15-19 year olds - Lawn or household furn

Blue Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

4-H Woodwork - Level IV 15-19 year olds - Kit or other woodwork

Purple Ribbon — Champion - April Hostetler, Palmyra

Purple Ribbon — Rs Champion - Kyle Hostetler, Palmyra

4-H Woodwork - Champions - Grand Champion Woodworking

G CH — April Hostetler, Palmyra

Beef Open Class - Angus Bulls - Summer Yearling Bull May-Aug

Blue Ribbon - Champion - Caleb Flory, Palmyra

Beef Open Class - Angus Females - Winter Heifer Nov-Dec

Blue Ribbon - Rs Champion - Alexandria G Cozzitorto, Eudora

Beef Open Class - Angus Females - Sr Heifer Sept-Oct

Blue Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

Beef Open Class - Angus Females - Jr Yearling Jan-Feb

Blue Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

Red Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

Beef Open Class - Angus Females - Sr Yearling Sept-Dec

Blue Ribbon - Champion - Caleb Flory, Palmyra

Beef Open Class - Angus Females - Aged Female born prior to Sept

Blue Ribbon — Jami Jones

Beef Open Class - Angus Females - Get-Of-Sire

Blue Ribbon — Alaina Flory, Palmyra

Red Ribbon — Jenna Flory, Palmyra

Beef Open Class - Angus Females - Cow & Calf Pair

Blue Ribbon — Jami Jones

Beef Open Class - Hereford Females - Jr Heifer born after 1-1

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Beef Open Class - Hereford Females - Summer Yearling May-Aug

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Beef Open Class - Hereford Females - Spring Yearling Mar-April

Blue Ribbon — Dylan Schumann, Stull Busy Beavers

Beef Open Class - Hereford Females - Jr Yearling Jan-Feb

Blue Ribbon - Champion - Jessye Schumann, Stull Busy Beavers

Red - Rs Champion - Wyatt Schumann, Stull Busy Beavers

Beef Open Class - Hereford Females - Sr Yearling Sept-Dec

Blue Ribbon — Kassidy Schumann, Stull Busy Beavers

Beef Open Class - Hereford Females - Aged Female

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Red Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Beef Open Class - Hereford Females - Cow & Calf Pair

Blue Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

Beef Open Class - Limousin Females - Sr Heifer Calf Sept-Oct

Blue Ribbon — Tessa Gottstein, Palmyra

Beef Open Class - Shorthorn Females - Jr Heifer born after 1-1

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Red Ribbon — Nicolas Aguilar, Clinton Eagles

Beef Open Class - Shorthorn Females - Aged Female

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Beef Open Class - Shorthorn Females - Cow & Calf Pair

Blue Ribbon - Champion - Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Beef Open Class - Simmental Females - Sr Heifer Calf Sept-Oct

Blue Ribbon - Rs Champion - Cael Lynch, Eudora

Beef Open Class - Simmental Females - Jr Yearling Jan-Feb

Blue Ribbon - Champion - Cambry Lynch, Eudora

Beef Open Class - All Other Pruebred Females - Spring Heifer Mar-April

Blue Ribbon - Rs Champion - Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Beef Open Class - All Other Pruebred Females - Jr Heifer Jan-Feb

Blue Ribbon - Champion - Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Red - Rs Champion - Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Beef Open Class - Crossbred/Commercial Females - Jr Heifer Calf after Jan 1

Blue Ribbon — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Tyler Neis

White Ribbon — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Beef Open Class - Crossbred/Commercial Females - Sr Heifer Calf Sept-Oct

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Beef Open Class - Crossbred/Commercial Females - Summer Yearling May-Aug

Blue Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Red Ribbon — Tessa Lieber, Clinton Eagles

Beef Open Class - Crossbred/Commercial Females - Spring Heifer Mar-April

Blue Ribbon — Chase Dressler, Eudora

Red Ribbon — Daisy Johnson, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Taylor Davis, Jayhawk

Pa — Mason Kelso, Eudora

Pa — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Pa — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Beef Open Class - Crossbred/Commercial Females - Jr Heifer Jan-Feb

Blue Ribbon — Caden Lynch, Eudora

Red Ribbon — Matthew Kelso, Eudora

White Ribbon — Madison Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Pa — Kain Anderson, Jayhawk

Beef Open Class - Crossbred/Commercial Females - Aged Female

Blue Ribbon — Caden Lynch, Eudora

Red Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

White Ribbon — Haley Parker, Lone Star

Pa — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Pa — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Pa — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Beef Open Class - Crossbred/Commercial Females - Produce of Dam

Blue Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Beef Open Class - Crossbred/Commercial Females - Cow - Calf Pair

Blue Ribbon — Caden Lynch, Eudora

Red Ribbon — Shelby Miller, Meadowlark

White Ribbon — Nikki-Lee Aguilar, Clinton Eagles

Pa — Delaney Dieker, Clinton Eagles

Pa — Derby Miller, Meadowlark

Pa — Elizabeth Donaldson, Stull Busy Beavers

Pa — Rebecca Donaldson, Stull Busy Beavers

Dairy Open Class - Brown Swiss Females - 3 yr Old Cow born Sept-Aug

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Dairy Open Class - Brown Swiss Females - Aged Cow born prior Sept-94

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Dairy Open Class - Holstein Females - Heifer Calf born after 3-1

Blue Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

Dairy Open Class - Holstein Females - Heifer Calf born Dec-Feb

Blue Ribbon — Brittany George, Vinland Valley

Dairy Open Class - Holstein Females - Summer Yearling born Jun-Aug

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Dairy Open Class - Jersey Females - Summer Yearling born Jun-Aug

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Dairy Open Class - Jersey Females - Dry Cow 3yr Old born prior Aug

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Dairy Open Class - Jersey Females - Dam and Daughter

Blue Ribbon — Rachel Sanders, Lone Star

Horse Open Class - Halter Classes - Weanling 2 yrs & under

Blue Ribbon — Sharon Higgins

Red Ribbon — Linda Hummel

Horse Open Class - Halter Classes - Mares 3 yrs & older Stocktype

Blue Ribbon — Peggy WEnger

Red Ribbon — Lindsey Jymara

White Ribbon — Catherine Kiernan

Horse Open Class - Halter Classes - Geldings 3 yrs & older Stockty

Red Ribbon — Angie Norhaus

White Ribbon — Sharon LeClair

Horse Open Class - Halter Classes - Mares 3 yrs & Older Non-Stockt

Blue Ribbon — Marcia Harmelink

Red Ribbon — Jenna Brumm

White Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

Horse Open Class - Halter Classes - Color Horse

Red Ribbon — Angie Norhaus

White Ribbon — Lacey Kitsmiller

Horse Open Class - Halter Classes - Pony Breeds 56" & under

Blue Ribbon — Lacey Kitsmiller

Red Ribbon — Hannah Spriggs

White Ribbon — Kelli Loganbill

Horse Open Class - Performance Classes - Champion Halter

Ch — Sharon Higgins

Horse Open Class - Performance Classes - Jr Showmanship 17 yrs & uner

Blue Ribbon — Taylor Springer, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Hannah Spriggs

White Ribbon — Aubrey Dechant, Vinland Valley

Horse Open Class - Performance Classes - Sr Showmanship 18 yrs & up

Blue Ribbon — Katelyn Reese

Red Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

White Ribbon — Gretchen Regnier

Horse Open Class - Performance Classes - Lead-Line Class

Blue Ribbon — Addison Maynard

Red Ribbon — Cody Loganbill

White Ribbon — Taylor Brees

Horse Open Class - Performance Classes - Walk-Trot/Greenhorn Novice

Blue Ribbon — Taylor Springer, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Katy Hadle

White Ribbon — Catherine Kiernan

Horse Open Class - Performance Classes - Walk Trot Novice Jr Horse

Blue Ribbon — Jenna Brumm

Horse Open Class - Performance Classes - English Pleasure, Rider 17&und

Blue Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Lacey Kitsmiller

Horse Open Class - Performance Classes - English Pleasure18&up

Blue Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

Red Ribbon — Katelyn Reese

White Ribbon — Jenna Brumm

Horse Open Class - Performance Classes - English Equitation 17&under

Blue Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Horse Open Class - Performance Classes - English Equitation 18&up

Blue Ribbon — Katelyn Reese

Red Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

White Ribbon — Jenna Brumm

Horse Open Class - Performance Classes - Jr Western Pleasure

Blue Ribbon — Angie Norhaus

Horse Open Class - Performance Classes - Sr Western Pleasure

Blue Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Katelyn Reese

White Ribbon — Debbie Priest

Horse Open Class - Performance Classes - Western Pleasure Saddletype

Blue Ribbon — Jenna Brumm

Red Ribbon — Noel Clay

White Ribbon — Hannah Spriggs

Horse Open Class - Performance Classes - Western Pleasure Rider 17&unde

Blue Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Lacey Kitsmiller

White Ribbon — Hannah Spriggs

Horse Open Class - Performance Classes - Western Pleasure Rider 18& up

Blue Ribbon — Katelyn Reese

Red Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

White Ribbon — Debbie Priest

Horse Open Class - Performance Classes - Western Pleasure/Rider 40&up

Blue Ribbon — Raelyn Moon

Red Ribbon — Kelli Loganbill

White Ribbon — Debbie Priest

Horse Open Class - Performance Classes - Western Horsemanship 17& under

Blue Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

White Ribbon — Lacey Kitsmiller

Horse Open Class - Performance Classes - Western Horsemanship 18 & up

Blue Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

Red Ribbon — Katelyn Reese

White Ribbon — Kelli Loganbill

Horse Open Class - Performance Classes - Egg Race 12 & under

Blue Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Red Ribbon — Austin Newell, Vinland Valley

White Ribbon — Hannah Spriggs

Horse Open Class - Performance Classes - Egg Race, 13 & up

Blue Ribbon — Angie Norhaus

Red Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Amanda R Dray, Member At Large

Horse Open Class - Performance Classes - Musical Flags

Blue Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Red Ribbon — Baylie Moon, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Rene Maples

Horse Open Class - Performance Classes - Poles 17& under

Blue Ribbon — Gerie Koehler, Lone Star

Red Ribbon — Lakin Cunningham

White Ribbon — Kailyn Smith

Horse Open Class - Performance Classes - Poles 18& over

Blue Ribbon — Denise Vickers

Red Ribbon — Katie Brecheisen

White Ribbon — Kourtney Smith

Horse Open Class - Performance Classes - Barrels 17& under

Blue Ribbon — Garrett Koehler, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Lakin Cunningham

White Ribbon — Kailyn Smith

Horse Open Class - Performance Classes - Barrels 18& over

Blue Ribbon — Katie Brecheisen

Red Ribbon — Linda Kay

White Ribbon — Denise Vickers

Sheep Open Class - Dorset - Ewe Lamb

Blue Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Sheep Open Class - Commercial Breeding Sheep - Commercial Ewe Lamb

Blue Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Red Ribbon — Jackson Hewins, Eudora

White Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Sheep Open Class - Commercial Breeding Sheep - Commercial Ewe

Blue Ribbon - Champion - Ashley Newell, Vinland Valley

Red - Rs Champion - Brandon Newell, Vinland Valley

Crops Open class - 10 Ear Exhibit Corn - Yellow Corn Single Cross

Blue Ribbon — Wyatt Sutton

Crops Open class - 4-Inch Sheaf - Brome

Blue Ribbon — Garrett Cohorst

Crops Open class - 4-Inch Sheaf - Soybeans

Blue Ribbon — Wyatt Sutton

Red Ribbon — Evan Sutton, Jayhawk

White Ribbon — Virginia Sutton

Fine Arts Open Class - Fiberwork - Crochet - Baby Blanket

Blue Ribbon — Kjrsten Abel-Ruch

Fine Arts Open Class - Fiberwork - Crochet - Rug

Blue Ribbon - Champion - Judy Sellers

Red Ribbon — Samatha Stopple

White Ribbon — Kjrsten Abel-Ruch

Fine Arts Open Class - Fiberwork - Crochet - Any Other Crochet Item

Blue Ribbon — Samatha Stopple

Fine Arts Open Class - Fiberwork - Knitted - Afghan or Stole

R Ch — Samatha Stopple

Fine Arts Open Class - Fiberwork - Handwork - Any Other Handwoven Item

Red Ribbon — Justin Leonard, Eudora

Fine Arts Open Class - Fiberwork - Other - Fabric Material Rug

Red Ribbon — Mary Martin

Fine Arts Open Class - Needlecraft-Counted Cross-Stit - Picture (1 piece)

Blue Ribbon - Rs Champion - Ashley Lesser, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Kailey Wendt

Fine Arts Open Class - Miscellaneous - Pillows

Blue Ribbon — Kjrsten Abel-Ruch

Fine Arts Open Class - Miscellaneous - Dolls

Blue Ribbon — Mary Martin

Fine Arts Open Class - Miscellaneous - Any Other Miscellaneous Item

Blue Ribbon - Champion - Kristin Moeckly

Red Ribbon — Dani Houser

White Ribbon — Kailey Wendt

Fine Arts Open Class - Artwork - Painting - Water Color

Blue Ribbon — Dani Houser

Fine Arts Open Class - Artwork - Other - Drawing or Sketch

Blue Ribbon - Champion - Dani Houser

Red Ribbon — Connor Shuck, Clinton Eagles

Fine Arts Open Class - Photography - Color People

Blue Ribbon — Alica Thomas

Red Ribbon — Connie Meyers

White Ribbon — Tucker S Flory, Jayhawk

Fine Arts Open Class - Photography - Color Landscape

Blue Ribbon — Tom Price

Red Ribbon — Sabrea Platz

White Ribbon — Troy Clark

Fine Arts Open Class - Photography - Color Animals

Blue Ribbon — Brian Cobb

Red Ribbon — Connie Meyers

White Ribbon — Cathryn Sorofman

Fine Arts Open Class - Photography - Color Any Other

Blue Ribbon — Laura Linder

Red Ribbon — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Alica Thomas

Fine Arts Open Class - Photography - Black & White People

Blue Ribbon — Bethany Hoffhines

Red Ribbon — Connie Meyers

White Ribbon — Julie Flory

Fine Arts Open Class - Photography - Black & White Animals

Blue Ribbon - Rs Champion - Brian Cobb

Red Ribbon — Connie Meyers

Fine Arts Open Class - Photography - Black & White Landscape

Blue Ribbon — Brian Cobb

Red Ribbon — Connie Meyers

White Ribbon — Scout Meyers

Fine Arts Open Class - Photography - Black & White Any Other Item

Blue Ribbon — Scout Meyers

Red Ribbon — Kaylah M Patchen, Clinton Eagles

White Ribbon — Connie Meyers

Fine Arts Open Class - Sewing - Adult Clothing Any Garment

Blue Ribbon — Susanne Nielsen

Fine Arts Open Class - Sewing - Child's Clothing Any Garment

Blue Ribbon — Ashley Burgoon, Lone Star

Red Ribbon — Mindy Dechant

Fine Arts Open Class - Youth Work - Sewn Item

Blue Ribbon — Abigail Hale, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Jessica Hale, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Claire Mullen

Fine Arts Open Class - Youth Work - Drawing or Sketch

Blue Ribbon - Rs Champion - Avery Williams

Red Ribbon — Emily Linder, Palmyra

White Ribbon — Isaac C Lee, Eudora

Fine Arts Open Class - Youth Work - Arts & Crafts Project

Blue Ribbon - Champion - Claire Downey

Red Ribbon — Dylan Cheek

White Ribbon — Haylee Cheek

Fine Arts Open Class - Youth Work - Sculpture

Blue Ribbon — Sabrea Platz

Red Ribbon — Dawson Dykes, Clinton Eagles

White Ribbon — Claire Downey

Flowers Open Class - Annuals - Marigolds Dwarf

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Red Ribbon — Amy Booth

Flowers Open Class - Annuals - Marigolds Medium

Red Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Flowers Open Class - Annuals - Marigolds Youth 12yr & Under

Blue Ribbon — Scout Meyers

Red Ribbon — Ashley Kuntz

White Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Flowers Open Class - Annuals - Celosia Crested Cockscomb

Blue Ribbon — Lauri Kuntz

Flowers Open Class - Annuals - Zinnia Small

Blue Ribbon — Cliff Elston

Red Ribbon — Madeline Wohletz, Eudora

White Ribbon — Lauri Kuntz

Flowers Open Class - Annuals - Zinnia Medium

Blue Ribbon — Cliff Elston

Red Ribbon — Lauri Kuntz

White Ribbon — Tammy Hostetler

Flowers Open Class - Annuals - Zinnia Large

Blue Ribbon — Lauri Kuntz

Red Ribbon — Miranda Kuntz

White Ribbon — Tammy Hostetler

Flowers Open Class - Annuals - Zinnia Youth 12yr & Under

Blue Ribbon — Madeline Wohletz, Eudora

Red Ribbon — Emily Taylor

White Ribbon — Jeff Johnston

Flowers Open Class - Annuals - Any Other Flowering Annual

Blue Ribbon — Donna Schneck

Red Ribbon — Donna Schneck

White Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Flowers Open Class - Annuals - Any Other Flowering Ann.Youth

Blue Ribbon — Ashley Kuntz

Red Ribbon — Cathy Miles

White Ribbon — Miranda Kuntz

Flowers Open Class - Annuals - Best Sunflower

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Khloe Crawshaw

White Ribbon — Jack Crawshaw

Flowers Open Class - Annuals - Sunflower Largest Head

Blue Ribbon — Khloe Crawshaw

Red Ribbon — Tammy Hostetler

White Ribbon — Ashley Kuntz

Flowers Open Class - Corms, Bulbs, Tubers, Rhizomes - Caladium, 1 leaf

Blue Ribbon — Scout Meyers

Red Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

White Ribbon — Lauri Kuntz

Flowers Open Class - Corms, Bulbs, Tubers, Rhizomes - Gladiola

Blue Ribbon — Merle Schneck

Flowers Open Class - Corms, Bulbs, Tubers, Rhizomes - Daylily

Blue Ribbon — Amy Booth

Red Ribbon — Donna Schneck

White Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Flowers Open Class - Corms, Bulbs, Tubers, Rhizomes - Any Other Bulb-type Flower

Blue Ribbon — Donna Schneck

Red Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Flowers Open Class - Roses - Any other rose

Blue Ribbon — Donna Schneck

Flowers Open Class - Perennials - Phlox

Blue Ribbon — Donna Schneck

Red Ribbon — Lauri Kuntz

White Ribbon — Donna Schneck

Flowers Open Class - Perennials - Coneflower

Blue Ribbon — Donna Schneck

Red Ribbon — Lauri Kuntz

White Ribbon — Merle Schneck

Flowers Open Class - Perennials - Rudbeckia

Red Ribbon — Lauri Kuntz

Flowers Open Class - Perennials - Hosta

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Red Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

White Ribbon — Amy Booth

Flowers Open Class - Perennials - Any Other Flowering Perennial

Blue Ribbon — Merle Schneck

Red Ribbon — Merle Schneck

White Ribbon — Scout Meyers

Flowers Open Class - Perennials - Any Other Flower Perennial You

Blue Ribbon — Chloe O'Dell, Meadowlark

Red Ribbon — Scout Meyers

White Ribbon — Ashley Kuntz

Flowers Open Class - Houseplants - Vining Plant

Blue Ribbon — Tristen Brecheisen, Eudora

Flowers Open Class - Houseplants - Non-Vining Floiage Plant

Blue Ribbon — Laura Kennard, Meadowlark

Flowers Open Class - Houseplants - Cactus

Blue Ribbon — Kennedy O'Dell, Meadowlark

Flowers Open Class - Houseplants - Planter of Cactus/Succulents-3

Blue Ribbon — Gabriel Kennard, Meadowlark

Flowers Open Class - Ornamental Grasses - Grass, Foilage

Blue Ribbon — Donna Schneck

Flowers Open Class - Ornamental Grasses - Grass, Seed Head

Blue Ribbon — Donna Schneck

Flowers Open Class - Flower Arrangements - Miniature Wonder

Blue Ribbon — Sabrea Platz

Red Ribbon — Ruth Sleeper

White Ribbon — Ashley Kuntz

Flowers Open Class - Flower Arrangements - Magnificient Monochromatics

Blue Ribbon — Milissa Hicklin

Red Ribbon — Sabrea Platz

Flowers Open Class - Flower Arrangements - Kansas Sampler

Blue Ribbon — Cheryl Hicklin

Flowers Open Class - Flower Arrangements - Two Sides to Every Story

Red Ribbon — Cheryl Hicklin

Flowers Open Class - Flower Arrangements - Grace & Shape

Blue Ribbon — Ruth Sleeper

Flowers Open Class - Flower Arrangements - Handsome Holidays

Blue Ribbon — Ruth Sleeper

Foods Open Class - Cookie Jar - Cookie Jar Contest

Blue Ribbon — Vicki Clark

Red Ribbon — Kelli Patrick

White Ribbon — Ashley Kuntz

Foods Open Class - Food Prep Yeast Bread & Rolls - White Loaf

Blue Ribbon — Harold Agnew

Foods Open Class - Food Prep Yeast Bread & Rolls - Whole Wheat Loaf

Blue Ribbon — Aliene Bieber

Red Ribbon — Katherine Berkowitz

White Ribbon — Milena Hubbell

Foods Open Class - Food Prep Yeast Bread & Rolls - Variety Loaf

Blue Ribbon — Katherine Berkowitz

Red Ribbon — Aliene Bieber

Foods Open Class - Food Prep Yeast Bread & Rolls - Miscellaneous Loaf

Red Ribbon — Harold Agnew

Foods Open Class - Specialty Baked Products - One Variety - Any Type

Blue Ribbon - Rs Champion - Harold Agnew

Red Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

Foods Open Class - Quick Bread - Biscuits - Baking Powder

Blue Ribbon — Jeff Johnston

Foods Open Class - Quick Bread - Muffins

Blue Ribbon — Toni Saunders

Red Ribbon — Kristin Moeckly

White Ribbon — Tabatha Peters

Foods Open Class - Quick Bread - Coffee Cake

White Ribbon — Toni Saunders

Foods Open Class - Cakes - Chiffon

Blue Ribbon — Katherine Berkowitz

Foods Open Class - Cakes - Bundt

Blue Ribbon — Weston S Flory, Jayhawk

Red Ribbon — Katherine Berkowitz

White Ribbon — Toni Saunders

Foods Open Class - Cakes - Chocolate Layer - Frosted

Blue Ribbon — Katherine Berkowitz

Red Ribbon — Toni Saunders

Foods Open Class - Cakes - Any Other Variety Frosted or U

Blue Ribbon — Katherine Berkowitz

Red Ribbon — Kristin Moeckly

Foods Open Class - Cakes - Party Cupcakes - any variety

Blue Ribbon — Craig Moeckly

Foods Open Class - Cakes - Decorated/Novelty Cake Any var

Red Ribbon — Kristin Moeckly

Foods Open Class - Cakes - Cupcakes - Any Variety

Red Ribbon — Toni Saunders

Foods Open Class - Cakes - Miscellaneous Cake Mix

White Ribbon — Toni Saunders

Foods Open Class - Pies - Apple - 2 crust

Blue Ribbon - Champion - Aliene Bieber

White Ribbon — Janey Been

Foods Open Class - Pies - Cherry - 2 crust

Blue Ribbon — Aliene Bieber

Foods Open Class - Pies - Miscellaneous Fruit-1 or 2 cru

Red Ribbon — Chris Krough-Singer

Foods Open Class - Cookies - Peanut Butter

Red Ribbon — Linda Kapp

Foods Open Class - Cookies - Chocolate Chip

Blue Ribbon — Addison Jones, Stull Busy Beavers

Foods Open Class - Cookies - Snickerdoodles

Blue Ribbon — Kathy Jansen

Red Ribbon — Sarah Plinsky

Foods Open Class - Cookies - Sugar

Blue Ribbon — Lauri Kuntz

Red Ribbon — Tabatha Peters

Foods Open Class - Cookies - Party

Blue Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Red Ribbon — Kathy Jansen

White Ribbon — Jennifer Goff

Foods Open Class - Cookies - Brownies

Blue Ribbon — Kristin Moeckly

Red Ribbon — Toni Saunders

Foods Open Class - Cookies - Bar-Other Than Brownies

Blue Ribbon — Craig Moeckly

Red Ribbon — Toni Saunders

White Ribbon — Janey Been

Foods Open Class - Cookies - Miscellaneous

Blue Ribbon — Tristan Damme, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

White Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Foods Open Class - Cookies - No Bake

Blue Ribbon — Linda Kapp

Foods Open Class - Youth - Brownies

Blue Ribbon — Ashley Kuntz

Red Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

White Ribbon — Jeff Johnston

Foods Open Class - Youth - Oatmeal

Blue Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Foods Open Class - Youth - Chocolate Chip

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Susannah Flory

White Ribbon — Emily Taylor

Foods Open Class - Youth - Peanut Butter

Red Ribbon — Ashley Kuntz

White Ribbon — Sabrea Platz

Foods Open Class - Youth - Snickerdoodles

Blue Ribbon — Haylee Cheek

Foods Open Class - Youth - No Bake

Blue Ribbon — Sabrea Platz

Red Ribbon — Tucker S Flory, Jayhawk

White Ribbon — Ashley Kuntz

Foods Open Class - Youth - Bar-Other than Brownies

Blue Ribbon — Jeff Johnston

Red Ribbon — Ashley Kuntz

White Ribbon — Dylan Cheek

Foods Open Class - Youth - Miscellaneous

Blue Ribbon — Holly Swearingen, Eudora

Red Ribbon — Joshua Fortner

White Ribbon — Regan Zaremba, Vinland Valley

Foods Open Class - Youth - Non-perishable snack

Blue Ribbon — Kalen Dressler, Eudora

Red Ribbon — Kelby Dressler, Eudora

White Ribbon — Cole Flory

Foods Open Class - Any 5 Items-Commercial Mixes - Cupcakes

Red Ribbon — Nathaniel Huffman, Four Leaf Clover

Foods Open Class - Any 5 Items-Commercial Mixes - Cake one layer unfrosted

Blue Ribbon — Jeff Johnston

White Ribbon — Alex Lornezo

Foods Open Class - Any 5 Items-Commercial Mixes - Coffee Cake

Red Ribbon — Ashley Kuntz

Foods Open Class - Any 5 Items-Commercial Mixes - Quick Bread

Blue Ribbon — Weston S Flory, Jayhawk

Red Ribbon — Tucker S Flory, Jayhawk

White Ribbon — Ashley Kuntz

Foods Open Class - Food Preserve-Sweet Spreads-Je - Grape

Blue Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Foods Open Class - Food Preserve-Sweet Spreads-Je - Berry

Blue Ribbon - Champion - Christopher Berg, Lone Star

Red Ribbon — Mary Wakeman

Foods Open Class - Food Preserve-Sweet Spreads-Je - Miscellaneous

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Dalton Vesecky, Vinland Valley

Foods Open Class - Sweet Spreads-Preserves & Marm - Pear Preserves

Blue Ribbon — Shane Kuntz

Foods Open Class - Sweet Spreads-Preserves & Marm - Peach Preserves

Blue Ribbon — James Smith

Foods Open Class - Sweet Spreads-Preserves & Marm - Strawberry Preserves

Blue Ribbon — Shane Kuntz

Foods Open Class - Sweet Spreads-Preserves & Marm - Orange Marmalade

Red Ribbon — Debby Smith

Foods Open Class - Jams & Butter - Strawberry Jam

Blue Ribbon — Lacey Vesecky, Vinland Valley

Red Ribbon — Chris Krough-Singer

Foods Open Class - Jams & Butter - Blackberry Jam

Red Ribbon — Chris Krough-Singer

Foods Open Class - Jams & Butter - Raspberry Jam

Red Ribbon — Chris Krough-Singer

Foods Open Class - Jams & Butter - Pear Butter

Blue Ribbon — Shane Kuntz

Foods Open Class - Jams & Butter - Misc Jam or Butter

Blue Ribbon — Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Red Ribbon — Debby Smith

White Ribbon — Shane Kuntz

Foods Open Class - Fruit - Apples

Red Ribbon — Shane Kuntz

Foods Open Class - Fruit - Applesauce

Blue Ribbon — Ashley Kuntz

Red Ribbon — Shane Kuntz

Foods Open Class - Fruit - Pears

Blue Ribbon — Shane Kuntz

Red Ribbon — Ashley Kuntz

Foods Open Class - Fruit - Salsa - Fruit Based

Blue Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Foods Open Class - Fruit - Any Other Fruit

Blue Ribbon — Shane Kuntz

Foods Open Class - Vegetables - Beans - String

Blue Ribbon — Shane Kuntz

Red Ribbon — Ashley Kuntz

Foods Open Class - Vegetables - Tomatoes

Blue Ribbon — Mary Wakeman

Red Ribbon — Shane Kuntz

Foods Open Class - Vegetables - Salsa

Blue Ribbon — Mary Wakeman

Red Ribbon — Mary Berg

White Ribbon — Ashley Kuntz

Foods Open Class - Vegetables - Any Tomato Based Sauce

Blue Ribbon — Genny Hunsinger

Foods Open Class - Vegetables - Any Other Vegetable

Blue Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Red Ribbon — Lanaea Heine

White Ribbon — Shane Kuntz

Foods Open Class - Pickled Foods - Any Other Pickled Vegetable

Blue Ribbon — Kirstyn Heine, Clinton Eagles

Red Ribbon — Lanaea Heine

Foods Open Class - Pickled Foods - Any Vegetable Relish

Blue Ribbon — Christopher Berg, Lone Star

Foods Open Class - Dried Fruit - Any Fruit Leathers

Blue Ribbon - Rs Champion - Alexis Clark, Stull Busy Beavers

Foods Open Class - Honey - Liquid, Light 3 jars

Blue Ribbon — Tony Schwager

Foods Open Class - Vinegar - Flavored Vinegar-Bot/cap/cork

Blue Ribbon — Chris Krough-Singer

Horticulture Open Class - Largest Vegetable Classes - Largest Muskmelon (wt)

Blue Ribbon — Chris Lesser

Horticulture Open Class - Largest Vegetable Classes - Largest Squash, zucchini

Blue Ribbon — Ashley Kuntz

Red Ribbon — Chase Dressler, Eudora

White Ribbon — Shane Kuntz

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Beans, snap green, 12

Blue Ribbon — Donna Schneck

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Cantaloup, 1

Blue Ribbon — Merle Schneck

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Carrots, 5

Blue Ribbon — Ashley Kuntz

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Cucumber, pickle 5

Blue Ribbon — Caleb Scherger, Palmyra

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Cucumber slicer, 5

Blue Ribbon — Merle Schneck

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Egg Plant 1

Red Ribbon — Evan Sutton, Jayhawk

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Garlic

Blue Ribbon — Ryan Bishop

Blue Ribbon — Cliff Elston

Red Ribbon — Merle Schneck

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Muskmelons 1

Blue Ribbon — Aftyn Hankins, Eudora

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Okra 5

Blue Ribbon — Garrett Cohorst

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Onions, white 5

Blue Ribbon — Ashley Kuntz

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Onions, yellow 5

Blue Ribbon — Merle Schneck

Red Ribbon — Ashley Kuntz

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Peppers, Jalapenos, 5

Blue Ribbon — Emily Taylor

Red Ribbon — Cliff Elston

White Ribbon — Kelsey Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Peppers, other hot

Blue Ribbon — Ashley Kuntz

Red Ribbon — Shane Kuntz

White Ribbon — Cliff Elston

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Peppers, other varieties 5

Blue Ribbon — Ryan Bishop

Red Ribbon — Cliff Elston

White Ribbon — Hank Booth

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Potatoes, red 5

Blue Ribbon — Ashley Kuntz

Red Ribbon — Shane Kuntz

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Potatoes, white or Russett 5

Blue Ribbon — Merle Schneck

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Squash, summer 1

Blue Ribbon — Ashley Kuntz

Red Ribbon — Garrett Cohorst

Red Ribbon — Shane Kuntz

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Squash, zucchini 1

Blue Ribbon — Andy Booth

Blue Ribbon — Caleb Scherger, Palmyra

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Tomatoes, cherry

Blue Ribbon — Ryan Bishop

Red Ribbon — Emily Taylor

White Ribbon — Garrett Cohorst

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Tomaotes, orange

Blue Ribbon — Scout Meyers

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Tomatoes, red 5

Blue Ribbon — Cliff Elston

White Ribbon — Merle Schneck

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Tomatoes, Roma or grape

Blue Ribbon — Sue Ashcraft

Blue Ribbon — Sue Ashcraft

Red Ribbon — Garrett Cohorst

White Ribbon — Sue Ashcraft

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Tomatoes, yellow, 5

Blue Ribbon — Scout Meyers

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Tomatoes, Other

Blue Ribbon — Cliff Elston

Red Ribbon — Garrett Cohorst

Red Ribbon — Tabatha Peters

White Ribbon — Ryan Bishop

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Watermelon, ice box, under 10

Blue Ribbon — Shane Kuntz

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Watermelow, regular variety

Blue Ribbon — Garrett Cohorst

Horticulture Open Class - Vegetable Classes - Other Vegetable not listed

Blue Ribbon — Shane Kuntz

Blue Ribbon — Merle Schneck

Horticulture Open Class - Herbs & Ornamental - Gourds, large 1

Blue Ribbon — Maria Anthony

Red Ribbon — Monty Schneck

Horticulture Open Class - Fruit Classes - Peaches, white

Blue Ribbon — Baylee Wulfkuhle, Stull Busy Beavers

Horticulture Open Class - Fruit Classes - Peaches, yellow

Blue Ribbon — Greg Shipe

Red Ribbon — Charlee Glinka

Horticulture Open Class - Fruit Classes - Grapes, blue, bunch

Blue Ribbon — Charlee Glinka

Red Ribbon — Greg Shipe

Horticulture Open Class - Fruit Classes - Grapes, red, bunch

Blue Ribbon — Greg Shipe

Red Ribbon — Charlee Glinka

Horticulture Open Class - Fruit Classes - Grapes, white, bunch

Blue Ribbon — Charlee Glinka

Red Ribbon — Greg Shipe

White Ribbon — Greg Shipe

Horticulture Open Class - Fruit Classes - Plums, other varieties

Blue Ribbon — Allison Taylor, Vinland Valley

Red Ribbon — Emily Taylor

White Ribbon — Merle Schneck

Horticulture Open Class - Fruit Classes - Blackberries

Blue Ribbon — Holly Vesecky, Vinland Valley

Quilts Open Class - Quilt-Anything over 120 inches - Hand Quilted

Blue Ribbon — Sharon Vesecky

Quilts Open Class - Quilt-Anything over 120 inches - Machine Quilted

Blue Ribbon — Sharon Vesecky

Red Ribbon — Carma Lister

White Ribbon — Mary Wakeman

Quilts Open Class - Quilt-Anything over 120 inches - Pieced

Blue Ribbon - Champion - Sharon Vesecky

Red Ribbon — Robin Wood

White Ribbon — Cathy Miles

Quilts Open Class - Quilt-Anything over 120 inches - Appliqued - Machine

Blue Ribbon — Cathy Miles

Red Ribbon — Sharon Vesecky

Quilts Open Class - Quilt-Anything over 120 inches - Embroidered

Blue Ribbon — Sharon Vesecky

Red Ribbon — Carma Lister

Quilts Open Class - Quilt-Anything over 120 inches - Top Pieced by one person, quil

Blue Ribbon — Sandra Sue Pimpl

Red Ribbon — Diana Zampieri

Quilts Open Class - Quilt-Anything over 120 inches - Original Design

Blue Ribbon - Champion - Sharon Vesecky

Quilts Open Class - Wall Hangings Under 120" - Machine Quilted

Blue Ribbon - Champion - Cathy Miles

Quilts Open Class - Wall Hangings Under 120" - Pieced

Blue Ribbon — Robin Wood

Red Ribbon — Tammy Hostetler

Quilts Open Class - Wall Hangings Under 120" - Embroidered

Blue Ribbon — Sharon Vesecky

Quilts Open Class - Wall Hangings Under 120" - Made by More than One Person

Blue Ribbon — Maple Leaf Quilt Guild

Red Ribbon — Sharon Vesecky

Quilts Open Class - Wall Hangings Under 120" - Clothing & Pillows

Blue Ribbon — Laura Davids

Red Ribbon — Sharon Vesecky

Quilts Open Class - Wall Hangings Under 120" - Youth Work - Machine Quilted

Blue Ribbon — Claire Mullen

FFA Agricultural Education - Machinery Repair - Repair more than $100

Purple Ribbon — Champion - Stuart Wakeman, Kanwaka

Purple Ribbon — Rs Champion - Ethan Horne, Palmyra

Hay Bale Decorating Contest - 55001 - Decorated Hay Bale

G CH — 4-H Club Lone Star, Lone Star

R G Ch — 4-H Club Kanwaka, Kanwaka

Ch — 4-H Club Meadowlark

Comments

Jason Jantz 4 years, 4 months ago

This comment was removed by the site staff for violation of the usage agreement.

Practicality 4 years, 4 months ago

LOL at jpoon. Congrats to all the winners.

Commenting has been disabled for this item.