Archive for Tuesday, July 11, 2006

City softball standings

July 11, 2006

Advertisement

Sunday Class B Red- R.A.F.N. 12-1, Hit-o-Holics 9-3, Who Cares 8-5, Set'em Up Jacks 7-6, John's Bunch 6-7, The Christian Crew 2-11, Seem to be Hitters 1-12.

Coed Sunday Class B White (final) - Sports Dome 11-3, Seminoles 11-3, Double D'S 10-4, Amarr 10-4, The JCB's 5-9, Jay Rock 2-12, Dashboard Team 0-14.

Coed Sunday Class C Red - Lollygaggers 10-3, Red Hot Rebels 9-4, St. John's Coed 9-4, BFDS 1 8-5, 100 Proof 7-6, BFDS 2 5-8, Retro Rockets 3-10, Pandora's Jox 1-12.

Coed Sunday Class C White (final) - Swingers 13-1, Hurricanes 10-4, Bluez 10-4, Jennier Ivie 7-7, Team America 7-7, Fighting Sherpas 5-9, Ligers 4-10 8. Pterodactyls 0-14.

Coed Monday Class C - Sharks 12-1, Bottle Rockets 9-2, The Dewey Decimators 6-5, Pipes&Pipettes; 6-5, Berry Plastics 2-9, Windsor Legends 0-13.

Coed Tuesday Class C - Century 21 11-3, Beau's&Ho;'s/Brothers 10-3, Haskell 8-4, Frunken Ducks 8-6, LDCHA Enforcers 7-6, Numatik Phanatics 1-12, Thunder Kiss 1-12.

Coed Tuesday Class C Red - Mexperts 7-0, DCB Greenbacks 5-2, Martin Logan 5-2, Ligers 4-3, The Crossing 1-7, CPAG 0-8.

Coed Wednesday Class B (final) - Motorboaters 8-2, Home Chickens 8-2, Team Ramrod 4-6, Shark Bate 4-6, AP Komori Dragons 1-9.

Coed Friday Class B Red (final) - Slow Ride Roadhouse 13-1, Softball Up 10-4, Master Batters 6-8, Royal Crest Lanes -8, Ranjbar Rookies 0-14.

Coed Friday Class B White - Really Old School 11-1, Chris Sheppard 9-3, Sassy Sally's 7-5, Dirty Pirate Hookers 3-9, Navy Knockers 3-9, Fatal Exceptions 3-9.

Men's Sunday (final) - WOF Second Edition 12-2, Mr. Cid 10-4, Jet Lag 5-9, West Coast 4-10, University Phillips 66-4-10.

Men's Monday Class B (final) - EAD Sports 11-3, Flying Squirrels 11-3, Coors Light Sschmeebz 6-8, Clutch 5-9, Dream Scape Dreamers 2-12.

Men's Monday Class C (final) - Players 11-3, DTBS 10-4, Grace EPC 8-6, Yard Dogs 3-11, Moonlight Remodeling Dawgs 3-11.

Men's Tuesday Class B - Coldwell Banker McGrew 13-1, Linda's Liquor/Tanner's 10-3, Lawrence Property Mgmt. 10-3, Rock Chalk Car Wash 4-8, Phog Dogs 4-9, Brother's Bar & Grill 3-9, Set'em Up Jacks 1-12.

Men's Tuesday Class C - First State Bank&Trust; 10-3, Mass Beverage 9-4, Golden Smog 9-4, Sky Kings 6-7, Dirty Dogs 5-7, Amarr 5-9, John Denver Experience 1-11.

Men's Wednesday Class A/B - Yacht Club 11-1, Free State Business & Financial 10-2, Al's Bashers 8-4, Big Meat 6-6, Poncho's 6-6, West Coast Saloon 5-7, Stragglers 1 11-8. BFDS 1-11.

Men's Wednesday Class B - No Names 8-1, Bar Hoppers 6-2, Eudora Carpet 6-3, Clutch 3-6, Destroyers 2-6, Snakes 1-8.

Men's Wednesday Class C Red - Journal-World 10-2, Mirtz 7-5, Free State Outlaws 7-5, Good Guys 6-6, Flying Birds 6-6, Mid-America Bank 5-7, Byte Me 5-7 8. Crown Royals 2-10.

Men's Wednesday Class C White (final) - Colossal Pygmies 10-4, Beernuts 10-4, Hardister Painting 7-7, Raindogs 7-7, Berger Const. 6-8, Curt-a-Maniacs 5-9, Ground Out 4-10.

Men's Wednesday Class D - Who's on First by Brothers? 11-1, Got Pig? 8-4, Boneheads 6-6, Road Kill 6-6, Crow 5-7, St. John's 5-7, Boring Old Trout 5-7, Complex Supervisors 2-10.

Men's Thursday Class B - FOP #2 10-1, Leeper's Rocks 8-3, Team Three 7-4, El Mezcal 7-4, Wolves 5-6, Clutch 4-7, May Contractors 2-9, Borther's Mix 1-10.

Men's Thursday Class C Red - Cream Team 11-0, Red Beards 7-4, Bull 6-5, Hung Monkeys 6-5, Eddie&Cruisers; 6-5, Admiral Nelson's Seaman 5-6, Sunflower Broadband 2-9, Deputy Dawgz 1-10.

Men's Thursday Class C White - Bigbies 13-1, Off Constantly 12-2, First Christian Church 10-4, Bottle Rockets II 5-8, Humdingers 4-9, Ron Mexico 2-11, Big Leviathon 2-12.

Men's Thursday Class C Blue - Rounders 8-0, The Phoggy Dog 6-3, Master Batters 5-3, Channel Four News Team 4-5, Fightin Kell Kellys 2-7, Fly Ballers 1-8.

Men's Thursday Class D - Fast As Sheep 8-3, FUMC Flames 8-3, Lawrence Free Methodist 7-4, B.D. Boys 7-4, Operation Shutdown 4-7, Big Jewnit 4-7, Lawrence Medical Plaza 4-7, Martin Logan 2-9.

Men's Thursday Class D Red - B-n-T 8-1, Team Ramrod 7-2, Oh Well 5-3, LHCC 4-5, Berry Plastics 1-7, The Master Batters 1-8.

Men's Friday Class A 2nd Session (final) - Texas Jacks 9-1, Ray's Liquor 8-2, TAT 5-5, Balls Deep 4-6, Floyd's Drain Cleaning 4-6, Ballerz 0-10.

Men's Friday Class B 2nd Session (final) - W.D. Pee's 9-1, Wayne&Larry;'s 6-4, Balls Deep 6-4, All Your Base 4-6, Friday Nite Team 3-7, Marsh Insulation 2-8.

Men's Friday Class C Red second session (final) - Cross Town Tavern 9-1, Sox 7-3, Dungbeetles 6-4, Diglers Dozen 5-5, BFDS 3-7, Bush League All-Stars 0-10.

Men's Friday Class C White 2nd Session (final) - B-Town Flunkies 9-1, Apex Contracting&Const.; 6-4, Gonna Get'Cha 5-5, Run Rule Resipiants 5-5, Seasoned Rookies 3-7, Swingers 2-8.

Men's Friday Class D 2nd Session (final) - O'fers 10 0, Beaka Busters 4-6, First Baptist 3-7, Sloan Rangers 3-7.

Womens One (final) - Heavy Drinkers 12-2, Schaake Patch Gals 10-4, Beasley Insurance 6-8, Bladerunners 5-9, What Ever 2-12.

Women's Two (final) - Who Knows 13-1, Crue 10-4, Power Drinkers 10-4, PepsiAmericas 5-9, All Bats No Balls 4-10, GBK 4-10, Set'em Up Jacks 3-11.

Women's Three - State Farm Insurance 10-4, Jennifer Ivie 9-4, Lawrence Realty 7-6, Daffy Ducks 6-7, St. John's Angels 6 6, MagnaGro 5-9, Java Junkies 3-10.

Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.

Commenting has been disabled for this item.