Archive for Saturday, February 10, 2001

SOUTH JUNIOR HIGH HONORS

February 10, 2001

Advertisement

Honorable mention

Mark Ashley, Donald Baldwin, Sharie Barnard, Andrew Barton, Daniel Baxter, Blake Bohmann, John Bond, Kaitlin Case, Melissa Coffee, Keith Countess, Albany Dillon, Corey Eaton, Derek Erwin, Callie Fishburn, Justin Fox, Raychele Freeman, Laura Gentry, Zachary Gould, Brendan Halpin, Tara Hammer, Alexander Hansen, Ryan Harris, Chad Howard, Jaclyn Iden, Megan Johnson, Leona Jones, Colin Kappelman, Wade Kishman, Jillian Klaus, Sara Martindale, Brenna McKedy, Addie Mehl, John Miller, Amy Naff, Melissa Olson, Valerie Ortiz, Daren Parker, Steven Pfeifer, Amanda Phiomavong, Jordan Ray, Caleb Sherman, Jason Smarker, Toni Smith, Cassi Souza, Candace Stebbins, Craig Stucky, Peter Tuttle, Elizabeth VanAlstine, Mitchell White, Anthony Wilkinson, Michael Williams, Amber Wisdom, Kayleia Workman and Jacelyn Wyatt.

Honor roll

Marc Albers, Marissa Ballard, Rebecca Blevins, Christopher Bohling, Charles Buck, Christopher Cates, Sandra Differding, Christina Eoannou, Travis Farmer, Kaylee Flory, Kayla Fox, Stephanie Gaines, Katelyn Galyardt, Lanisha Harrell, Jessica Hawkins, Brian Heere, Cameron Hershiser, Drew Huff, David Hughes-Pfeifer, James Jeans, Sarah Johnson, Nolan Kellerman, Sarah Kunen, Lindsey Lawrence, Danielle Marsico, David McManness, Erin Miller, Dara Mole, Beau Norris, Stephanie Orton, Mariah Parker, Marian Phelps, Kate Rowden, Blake Shmalberg, Spencer Sorenson, Joshua Stallard Hinton, Matthew Stiles, Jessie Veber, Tristan Wagner, Stefanie Ward, Luke Wempe, Laura Wilson and Eva Yocum.

Principal's honor roll

Maggie Barnes, Phung-Ai Chau, Katie Collins, Cyril Cook, Mary Cottrell, Paul Dreger, Lindsey Fisher, Cory Gaston, Sara Gering, Xiaoxuan Lu, Bailey McFarlane, Margaret Pendleton, Brianne Pfannenstiel, Shawna Randall, Matthew Riley, Mariah Riling, Stuart Roberts, Carly Sakumura, Emily Scholle, Kelly Simmons, Allyson Taylor, Jane Turner, Coleman Walker, Meredith West, Shelby White, Thora Whitmore and Jeff Williams.

Eighth grade

Honorable Mention

Andrew Avila, Natashia Bagwell, Haven Bouton, Adam Bower, Jonathan Bowman, Gillian Broadfoot, Lindsey Clevenger, Jeffrey Colter, Marcus Davis, Richard Diamond, Parker Donahey, Cory Fishburn, Brian Flescher, Jacob Gage, Samuel Gleeson, Andrea Haller, Travis Hart, Karl Havener, Kayla Heidrick, Kayla Hermann, Bret Houk, Benjamin Johnson, Paul Johnson, Corey Judson, Katie Kornbrust, Mark Kucza, Jennifer Lewis, Eric Marlow, Patrick Middleton, Lauren Miller, Michael Moreno, Molly Patterson, Maxwell Phillips, Lindsay Revenew, Bethany Ruhl, Lauren Smith, Chaz Steele, Ashley Taylor, Jason Taylor, Julie Toplikar, Andrea Varela, Amber Watkins, Tai-Ra Whayne, Shannon Worley and David Wyatt.

Honor roll

Christine Allen, Suzanne Allen, Erin Ashcraft, Jennifer Beasley, Alicia Bowlin, Rachel Bracciano, Cassandra Brickell, Douglas Brickell, Lacey Burnett, Richelle Chaney, Michelle Colgan, Zachary Colwell, Melina Cook, Allison Coon, Alexander Curnes, Blake Davis, Brett Davis, Jessica Diaz, Emma Ewert, Samuel Goodell, Megan Heacock, Jessica Hermesch, Jeffrey Hornberger, Megan Klingler, Erin Kramer, Jacob Kucza, Teal Mareska, Elise McDonald, Aleksander McElroy, Evan McFarlane, Marla Metsker, Samantha Meyer, Katie Mowrey, Abbey Murray, Christopher Orlando, Martha Penturf, Jami Powell, Carolyn Raynes, Tasia Rayton, Nichole Reiske, Adam Renfro, Bradley Russell, Matthew Rytting, Alan Stucky, Satyanarayana Telikepalli, Adam Tong, Katelyn Truscello and Kristen Tucker.

Principal's honor roll

Diane Alexander, Laura Beasley, Vicki Bentley, Amy Bullerman, Brett Courtney, Martin Eisert, Michael Jordan, Ann Lock, Kristen Longanecker, Daniel O'Connell, Katie Robertson, Jaimie Sakumura, Lynne Sauer, Brandi Swadley, Bonnie Toplikar, Shannon Wanna and Sunghoo Yang.

Ninth grade

Honorable mention

Kelli Ambrose, Nicole Andregg, Rio Argueta, Kathryn Armstrong, Ryan Banning, Shane Barnard, Lesley Belt, Elizabeth Bond, Amanda Brittain, Chelsea Bryant, Kasabi Chinonge, Audrey Corkill, Max Crabb, Melissa Ettredge, Matthew Farmer, Andrew Findley, Lucas Fitzgerald, Brooke Goodin, Hayley Griffith, Chase Gudenkauf, Brandon Hardtarfer, Charles Helmer, Andrew Henderson, Amanda Hermesch, Nicole Hunter, Eric Hyde, Melissa Isbell, Michelle Johnson, Devan Jones, Clayton Kellerman, Alex Kelly, Scott Klopfenstein, Renee Lanpher, Sydney Lartigue, Joshua Lawrence, Julia Lee, David Legler, Carl Lisher, Thomas Maples, Brett McBride, Kathryn McCabe, Kassia Mosher, Jennifer Narcomey, Joshua Pedraza, Josie Polk, Eileen Quillin, John Rathbun, Rachelle Saathoff, Renae Saathoff, Eric Saler, William Sawyer, Jeanette Smith, Nathaniel Spencer, Timothy Squires, Andrew Stiles, Christopher Stout, Brett Urban, Anne VanLoenen, Homer VanSant, Chase White, Maxfield Yoder, Kylah Young and Nicole Young.

Honor Roll

Krystle Allen, Rebecca Asberry, James Ashcraft, Kira Barker, Elyse Barletta, David Beals, Jonathan Birney, Seth Blevins, Jessica Britt, Daniel Brumley, Jodie Cochrane, Ashley Coffman, Kali Detherage, Shannon Fisher, Amber Fraker, Katherine Franz, Jeremy Gaines, James Garito, Margaret Gentry, Molly Green, Megan Hall, Jason Hawkins, Derek Holland, Jaime Hubert, Danielle Huff, Marie Hyde, Jillian Johnson, Carrie Jones, Brent Kasson, Scott Kincaid, Caroline Legler, Patrick Lyon, Rebecca McManness, Megan Mercer, April Merino-Brammell, Andrew Miller, Jessica Nichols, Christy Nutt, Taylor Parker, Skyla Sharbono, Andrea Smith, David Stogsdill, David Swadley, Martin Vertacnik, Grant Wille, Sarah Wilson and Ashley Woodward.

Principal's honor roll

Karen Bentley, Jenna Collins, Drew Cummings, Kimberly Davis, Aarika Greenfield, Rachel Hillmer, Jared Johanning, Eleanor Lloyd, Kailey Mesler, Erin Niedenthal, Michaela Sakumura, Joey Steichen, Srivalli Telikepalli and Phillip Wrigley.

Commenting has been disabled for this item.